# Pangsapuri Sri Mekar, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Pangsapuri Sri Mekar, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong     |
| **Address**             | Jalan Tempua 3, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 380,000 (_Negotiable_)                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BT**                  | 3                                                      |
| **BM**                  | 2                                                      |
| **kps**                 | 1,100                                                  |
| **psf**                 | RM 345.45                                              |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,593 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Pangsapuri")
- **sale-102636869**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Living Room - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g8rofa7aa3fd-0667-4078-bba2-f6010395ed4b_1152x648.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g8rofa7aa3fd-0667-4078-bba2-f6010395ed4b_1152x648.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Kitchen - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tdaj97add9d0-560d-472b-b9a4-0e7ca690aa85_1152x648.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tdaj97add9d0-560d-472b-b9a4-0e7ca690aa85_1152x648.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Living Room - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-u7us6fde02f4-8b83-4085-a7dd-51cc7261c34c_1152x648.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-u7us6fde02f4-8b83-4085-a7dd-51cc7261c34c_1152x648.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Interior - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hb2150a4094d-dae5-4527-be18-9597003ad3cf_648x1152.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hb2150a4094d-dae5-4527-be18-9597003ad3cf_648x1152.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Interior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Bathroom - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vxe48d0b546a-897e-40b5-a7d4-a43159800510_648x1152.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vxe48d0b546a-897e-40b5-a7d4-a43159800510_648x1152.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Bedroom - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-os9v5c07dbaf-a6d9-4849-822f-51c7ef16de7e_1152x648.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-os9v5c07dbaf-a6d9-4849-822f-51c7ef16de7e_1152x648.jpg "Pangsapuri untuk Dijual di Pangsapuri Sri Mekar oleh Terence Chen - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Apr 2026
- ID penyenaraian - 102636869
- 1,100 kps luas pelan lantai
- RM 345.45 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Pangsapuri Sri Mekar

> Sri Mekar apartment for sale

Sri Mekar apartment for sale<br /><br />- 2nd floor (walk up)<br />- 1100sf<br />- 3 rooms and 2 bathrooms<br />- Renovated unit<br />- Good condition<br /><br />Please contact Terence
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        ) for viewing

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Badminton court
- Bbq
- Nursery
- Playground
- Swimming pool

## Ejen Hartanah

![Terence Chen](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Terence Chen
- **Agensi**: Vivahomes Realty - Puchong
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/terence-chen-676852/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/terence-chen-676852/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 380,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Tempua 3, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,100 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)