# MAINROAD FRONTAGE | RARE UNIT | SEMI DETACHED FACTORY | 40FT CEILING HEIGHT | 3TON/M2 | 300AMPS, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                                                                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | MAINROAD FRONTAGE \| RARE UNIT \| SEMI DETACHED FACTORY \| 40FT CEILING HEIGHT \| 3TON/M2 \| 300AMPS, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong                                                                                                                                                            |
| **Address**             | Bandar Puteri Puchong, Bandar Bukit Puchong, Serindit, Layang, Bandar Kinrara BK TPK, PPU, Puchong Utama, Meranti Jaya, TPP3, TPP5, Industri PBP, Alam Perdana, Taman Industri Mas, Taman Perindustrian Puchong, Bandar Serenia, Cipta, Suria, Sepang, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 50,000 /bulan                                                                                                                                                                                                                                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                                                                                            |
| **kps (lantai)**        | 25,000                                                                                                                                                                                                                                                                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Kilang Berkembar")
- **rent-200546930**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cq0sbf171a03-eab4-4f84-9534-93e99a2e93cb_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cq0sbf171a03-eab4-4f84-9534-93e99a2e93cb_1080x810.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-07oq6370927b-728b-42a7-976f-49c713388148_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-07oq6370927b-728b-42a7-976f-49c713388148_1080x810.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-957ga96c8e30-8dec-493a-b558-0b8e7fd0f845_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-957ga96c8e30-8dec-493a-b558-0b8e7fd0f845_1080x810.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-975ed173b1a9-f98d-4297-8706-49e3cc0bd8c2_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-975ed173b1a9-f98d-4297-8706-49e3cc0bd8c2_1080x810.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g8bubaca2f8a-931a-4159-a8c6-7f77dda8b2a6_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g8bubaca2f8a-931a-4159-a8c6-7f77dda8b2a6_1080x810.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Jared Wong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk disewa
- Disenaraikan pada 6 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200546930
- 25,000 kps luas pelan lantai
- 45,000 kps luas tanah
- RM 2.00 psf (lantai)
- RM 1.11 psf (tanah)
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang MAINROAD FRONTAGE | RARE UNIT | SEMI DETACHED FACTORY | 40FT CEILING HEIGHT | 3TON&#x2F;M2 | 300AMPS

> Rare Unit Semi Detached Factory Taman Perindustrian Tpp Serenia Cipta

Power : 300amps<br />Ceiling Height : 40ft<br />Floor Loading : 3tonnes/m2

## Ejen Hartanah

![Jared Wong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/wok7cacb6713-eabe-4f4c-8f22-211b53328ec9_1170x1170.jpeg)

- **Nama**: Jared Wong
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jared-wong-623987/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jared-wong-623987/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 50,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Puteri Puchong, Bandar Bukit Puchong, Serindit, Layang, Bandar Kinrara BK TPK, PPU, Puchong Utama, Meranti Jaya, TPP3, TPP5, Industri PBP, Alam Perdana, Taman Industri Mas, Taman Perindustrian Puchong, Bandar Serenia, Cipta, Suria, Sepang, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 25,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)