# Layang Layang Semi D Factory Freehold, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                     |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Layang Layang Semi D Factory Freehold, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong |
| **Address**             | Jalan Layang Layang, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor         |
| **Price**               | RM 5,000,000                                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                                  |
| **BM**                  | 2                                                                   |
| **kps (lantai)**        | 50,000                                                              |
| **psf (lantai)**        | RM 100.00                                                           |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Semi-D Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Semi-D Kilang")
- **sale-500485630**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158931.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158931.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158792.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158792.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158795.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158795.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158796.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158796.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158805.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500485630/UPHO.281158805.V800/Layang-Layang-Semi-D-Factory-Freehold-Puchong-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh D Wong - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Semi-D Kilang for sale
- Bare
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500485630
- 50,000 kps luas pelan lantai
- 7,000 kps luas tanah
- RM 100.00 psf (lantai)
- RM 714.29 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Layang Layang Semi D Factory Freehold

> 1.5 Storey Semi Detached Industrial Facility

Layang Layang Semi-D Factory provides flexible industrial space featuring functional layouts, elevated ceilings, and ample access for logistics. Situated in an expanding industrial area with excellent connectivity, it is perfect for production, storage, or SME activities. State-of-the-art infrastructure and generous compounds facilitate streamlined operations and long-term business growth.

## Ejen Hartanah

![D Wong](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: D Wong
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/d-wong-3220601/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/d-wong-3220601/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 5,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Layang Layang, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 50,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)