# Jalan Serindit, Bandar Puchong Jaya, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                   |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Jalan Serindit, Bandar Puchong Jaya, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong |
| **Address**             | Jalan Serindit 1X, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor         |
| **Price**               | RM 550,000 (_Boleh dirunding_)                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                                |
| **BT**                  | 3                                                                 |
| **BM**                  | 2                                                                 |
| **kps (tanah)**         | 825                                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 666.67                                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,306 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-500158524**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781154.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781154.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Entrance - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781167.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781167.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Entrance - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781160.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781160.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781162.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781162.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Stairs - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781161.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781161.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Stairs - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781158.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781158.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781153.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781153.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781165.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781165.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781156.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781156.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781168.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500158524/UPHO.275781168.V800/Jalan-Serindit-Bandar-Puchong-Jaya-BANDAR-PUCHONG-JAYA-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Alicia Yeoh - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 14 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500158524
- 900 kps luas pelan lantai
- 825 kps luas tanah (15 ft x 55 ft)
- RM 611.11 psf (lantai)
- RM 666.67 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Properti menghadap ke arah Timur

## Tentang Jalan Serindit, Bandar Puchong Jaya

> For Sale: 3 Bedroom 2-Storey Terrace House in Bandar Puchong Jaya

- Spacious 3 bedrooms and 2 bathrooms in a cozy layout.<br />- Located in the heart of Bandar Puchong Jaya, Selangor.<br />- Nearby amenities include:<br />  - LRT station just 1 km away.<br />  - Multiple schools within a 2 km radius (SMK and SRJK).<br />  - Supermarkets such as AEON, HERO and NSK nearby.<br />  - Shopping malls like IOI Mall Puchong within 3 km.<br />- Ideal for families seeking comfort and convenience.

## Kemudahan

- Kipas siling
- Lantai berjubin
- Penghawa dingin
- Perabot ruang tamu

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Alicia Yeoh](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Alicia Yeoh
- **Agensi**: E TREND REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1752/8 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alicia-yeoh-1257520/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alicia-yeoh-1257520/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 550,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Serindit 1X, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 900 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)