# [Freehold] Detached Factory For Sale at Kinrara Puchong, Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                             |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | [Freehold] Detached Factory For Sale at Kinrara Puchong, Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong |
| **Address**             | Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong, Selangor                                                |
| **Price**               | RM 14,000,000 (_Boleh dirunding_)                                                           |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                          |
| **BM**                  | 1                                                                                           |
| **kps (lantai)**        | 13,000                                                                                      |
| **psf (lantai)**        | RM 1,076.92                                                                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Kilang")
- **sale-500543406**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069624.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069624.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069621.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069621.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069625.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069625.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069629.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069629.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069630.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500543406/UPHO.282069630.V800/-Freehold-Detached-Factory-For-Sale-at-Kinrara-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong oleh Delenn Chung - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk dijual
- Unit kosong
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500543406
- 13,000 kps luas pelan lantai
- 18,000 kps luas tanah
- RM 1,076.92 psf (lantai)
- RM 777.78 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3-fasa 

## Tentang [Freehold] Detached Factory For Sale at Kinrara Puchong

> For Sale: Standalone Factory in Kinrara Puchong

Available for purchase is a standalone factory located in Kinrara Puchong. <br /><br />- Land area: 18,000 sqft<br />- Built-up area: approximately 13,000 sqft<br />- Extended space<br />- Freehold property<br /><br />For viewing arrangements, please reach out to (Delenn) OI65O46255.<br /><br />*DISCLAIMER*<br />Please note that to ensure the privacy and interests of the seller and tenants, the images displayed may not represent the actual unit and are intended solely for illustration purposes. <br /><br />Thank you for your understanding.

## Ejen Hartanah

![Delenn Chung](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ujfg3e2607cf-f435-4d51-8f2c-5ce6ddc0fdb9_15000x15000.jpeg)

- **Nama**: Delenn Chung
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1536 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/delenn-chung-613445/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/delenn-chung-613445/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 14,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Seksyen 3, Bandar Kinrara, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 13,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)