# BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                             |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong                                                                |
| **Address**             | Skyloaf avenue, Jalan Tempua 3, Bandar Puchong Jaya, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 12,000 /bulan                                                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                          |
| **BM**                  | 1                                                                                           |
| **kps**                 | 1,680                                                                                       |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Kedai")
- **rent-501348371**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399426.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399426.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399427.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399427.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399428.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399428.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399429.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399429.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399430.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501348371/UPHO.381399430.V800/BANDAR-PUCHONG-JAYA-Puchong-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong oleh Ray Chang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 17 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501348371
- 1,680 kps luas pelan lantai
- RM 7.14 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang BANDAR PUCHONG JAYA

> Skyloaf avenue shop for rent, Puchong Jaya shop for rent, main road

skyloaf avenue shop for rent<br /><br />puchong Jaya Facing Main road.<br /><br /> Size 24x70  ( 1680sf ) <br /><br />Shop lot outside got extra Space 300sf can put table & Chair <br /><br />Unit provided Free 2 car parking infront of shop<br /><br />asking rental Rm12,000<br /><br />Call: Oll,6O7388OS

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Ray Chang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/f0eo30125f4d-51e9-4a9c-b8fd-03983f950742_315x315.jpeg)

- **Nama**: Ray Chang
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN. BHD [ E (1) 1670 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ray-chang-3009413/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ray-chang-3009413/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 12,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Skyloaf avenue, Jalan Tempua 3, Bandar Puchong Jaya, BANDAR PUCHONG JAYA, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,680 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)