# Bandar Bukit Puchong, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                         |
| ----------------------- | --------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Bukit Puchong, Puchong           |
| **Address**             | Bandar Bukit Puchong, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 22,500,000                           |
| **Is Verified Listing** | No                                      |
| **BM**                  | 1                                       |
| **kps (lantai)**        | 43,889                                  |
| **psf (lantai)**        | RM 512.66                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-dijual/sekitar-puchong-ai5y2 "Kilang Terpisah")
- **sale-500078108**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427300.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427300.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427304.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427304.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427309.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427309.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427312.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427312.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427313.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500078108/UPHO.274427313.V800/Bandar-Bukit-Puchong-Puchong-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Dijual di Bandar Bukit Puchong, Puchong oleh Vyon Chee - Others - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk dijual
- Unit kosong
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500078108
- 43,889 kps luas pelan lantai
- 37,889 kps luas tanah
- RM 512.66 psf (lantai)
- RM 593.84 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Bandar Bukit Puchong

> Bandar Bukit Puchong - Freehold Mainroad Frontage Detached Factory

Bandar Bukit Puchong<br />FREEHOLD Mainroad Frontage Detached Factory For Sale<br />2 Storeys Office annexed 1 Storey Warehouse<br /><br />a. Land area: apprx 37,889 sqft<br />b. Built up: Refer Below<br />Office 6k; Uncovered area 8800; Covered area 29,089)<br />c. Ceiling eave 30ft<br />d. Power 300amps<br />e. Floor loading 3T/m²<br />f. Asking RM22.5mil

## Ejen Hartanah

![Vyon Chee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/wl4ke40957c4-b70e-4e71-b804-3abe8fea58ce_960x960.jpeg)

- **Nama**: Vyon Chee
- **Agensi**: The Roof Realty - Johor
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vyon-chee-899269/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vyon-chee-899269/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 22,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Bukit Puchong, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 43,889 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)