# The Grand @ Kelana Damansara Suite, Kelana Jaya, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | The Grand @ Kelana Damansara Suite, Kelana Jaya, Petaling Jaya |
| **Address**             | Jalan SS6/2 Jalan SS6/2, Kelana Jaya, Petaling Jaya, Selangor  |
| **Price**               | RM 295,000                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                             |
| ****                    | Studio                                                         |
| **BM**                  | 1                                                              |
| **kps**                 | 347                                                            |
| **psf**                 | RM 850.14                                                      |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,252 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Service Residence](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Service Residence")
- **sale-104412920**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7dcv71a08608-33a5-49bf-8fed-7d54e9eb6e16_920x690.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7dcv71a08608-33a5-49bf-8fed-7d54e9eb6e16_920x690.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3qw853108d80-154f-4057-8731-d7fcd16714d4_920x518.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3qw853108d80-154f-4057-8731-d7fcd16714d4_920x518.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1yrn832360a4-5702-4e3a-836b-287b1b5955a8_518x920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1yrn832360a4-5702-4e3a-836b-287b1b5955a8_518x920.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-j9f40e1ca5f5-7db3-4107-84b9-b152c0f14f3d_518x920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-j9f40e1ca5f5-7db3-4107-84b9-b152c0f14f3d_518x920.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1zj229197991-222d-4443-8036-345d05e9d9d6_518x920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1zj229197991-222d-4443-8036-345d05e9d9d6_518x920.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gfr9975d468d-e94e-4cb1-a5f4-2bc37fbbed29_920x690.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gfr9975d468d-e94e-4cb1-a5f4-2bc37fbbed29_920x690.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2bbc9188f042-636a-4ba9-acba-34413c7464cb_690x920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2bbc9188f042-636a-4ba9-acba-34413c7464cb_690x920.jpeg "Service Residence untuk Dijual di The Grand @ Kelana Damansara Suite oleh Christy Ann Wong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Service Residence for sale
- Fully furnished
- Disiapkan pada 2016
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 104412920
- 347 sqft luas pelan lantai
- RM 850.14 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Mediaraya Sdn Bhd
- 430 Jumlah unit

## Tentang The Grand @ Kelana Damansara Suite

> Serviced residence for Rent

Fully fitted studio with balcony.<br />Recently painted with new coat of paint<br />Beautiful view of Kelana Jaya park and its 2  lakes<br />Easily tenanted for investmemt purposes<br />Superb location<br />Opposite post office and Paradigm mall<br />Walking distance to Giant Kelana Jaya<br />price does not come with car park <br />Sale with tenancy<br />Call now for viewing

## Kemudahan

- Balcony

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Christy Ann Wong](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Christy Ann Wong
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/christy-ann-wong-570311/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/christy-ann-wong-570311/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 295,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan SS6/2 Jalan SS6/2, Kelana Jaya, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 347 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)