# SunwayMas Commercial Centre, Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                         |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | SunwayMas Commercial Centre, Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya |
| **Address**             | Jalan PJU 1/3g, Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya, Selangor    |
| **Price**               | RM 250,000                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                      |
| **BM**                  | 1                                                                       |
| **kps**                 | 808                                                                     |
| **psf**                 | RM 309.41                                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Pejabat](https://www.iproperty.com.my/bm/pejabat-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Pejabat")
- **sale-200443594**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zd4g27f2ec50-016f-46c5-844c-e9c3d331579b_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zd4g27f2ec50-016f-46c5-844c-e9c3d331579b_1024x768.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yz17b4fccba2-1990-4bec-8145-d268409da160_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yz17b4fccba2-1990-4bec-8145-d268409da160_1024x768.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-16380ea0b117-9c1b-4e3c-a617-2cca8f4cd93e_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-16380ea0b117-9c1b-4e3c-a617-2cca8f4cd93e_1024x768.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rbhe12cc22e7-0084-4413-9932-cec619b9b26a_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rbhe12cc22e7-0084-4413-9932-cec619b9b26a_1024x768.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fs399a7c8f56-4365-40e7-852e-8b169e92a95b_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fs399a7c8f56-4365-40e7-852e-8b169e92a95b_866x1154.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tbpj9bd1afe3-e0c2-407e-855e-0af1a2cc5289_1154x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tbpj9bd1afe3-e0c2-407e-855e-0af1a2cc5289_1154x865.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-oidd31ef8fc1-2fe6-4ca0-bc08-f3db814326b0_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-oidd31ef8fc1-2fe6-4ca0-bc08-f3db814326b0_866x1154.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n8kyeb098e78-19ff-4638-b8df-ee7c0bf54d10_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n8kyeb098e78-19ff-4638-b8df-ee7c0bf54d10_866x1154.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vnv6c532c875-b0da-4d74-8ca8-a142a8b68c04_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vnv6c532c875-b0da-4d74-8ca8-a142a8b68c04_866x1154.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wh3ybf9fec54-1cd9-4682-8b69-37c7161f5f37_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wh3ybf9fec54-1cd9-4682-8b69-37c7161f5f37_866x1154.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-icrs2999523a-5819-41ca-8eb8-4d18d351b3e1_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-icrs2999523a-5819-41ca-8eb8-4d18d351b3e1_768x1024.jpeg "Pejabat untuk Dijual di Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya oleh Kenneth Wong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pejabat untuk dijual
- Sepenuhnya dipasang
- Disiapkan pada 2004
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200443594
- 808 kps luas pelan lantai
- RM 309.41 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Sunwaymas Sdn Bhd
- Properti menghadap ke arah Selatan

## Tentang SunwayMas Commercial Centre

> 2nd floor Front Office (3a) for Sale in Sunwaymas Commercial Centre

2nd floor front office (3A) for sale in SMCC<br /> <br />For viewing, call Kenneth
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br /><br />Near CIMB Bank, next to Sun Yun Loong Restaurant. Heavy car and foot traffic<br /><br />Located in the centre of SMCC, near field and facing multi-storey car park with ample parking bays<br /><br />Surrounded by numerous F&B, i.e. Sun Yun Loong, Sunwaymas Noodle, Restaurant Yuen Kei, Asian Mixed Rice, Econsave, Speedmart 99, CIMB Bank, KK Mart, 
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="www.M*****"
            masked-value="www.M*****"
            masking-type="website"
          >
          </span>
        , 7-11<br /><br />Renovated with carpet, lighting, aircons and partitiin of room. Lock stock & barrel with fixture and fittings. Well maintained in excellent condition<br /><br />Property Details: <br />Office (intermediate 2nd floor front unit)<br />Built-up: 808sf<br />Freehold <br />Selling RM 250k ono

## Kemudahan bersama

- Parkir

## Ejen Hartanah

![Kenneth Wong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/5joiec23b17d-aeab-41a4-a09f-23e6581b0a26_360x360.jpeg)

- **Nama**: Kenneth Wong
- **Agensi**: Esprit Estate Agent Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kenneth-wong-350364/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kenneth-wong-350364/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 250,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PJU 1/3g, Sunwaymas Commercial Centre, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 808 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)