# SS 23, Taman Sea, SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                          |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | SS 23, Taman Sea, SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya                                        |
| **Address**             | SS23 SS24 SS26 Taman Megah, Taman Mayang Jaya, SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 1,100,000 (_Boleh dirunding_)                                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                       |
| **BT**                  | 3                                                                                        |
| **BM**                  | 1                                                                                        |
| **kps (tanah)**         | 1,170                                                                                    |
| **psf (tanah)**         | RM 940.17                                                                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 4,612 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-500671758**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856013.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856013.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856191.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856191.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856006.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856006.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856009.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856009.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856017.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856017.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856019.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856019.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856187.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856187.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856181.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500671758/UPHO.283856181.V800/SS-23-Taman-Sea-SS-23-Taman-Sea-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya oleh Richard Liew - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 29 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500671758
- 1,800 kps luas pelan lantai
- 1,170 kps luas tanah (18 ft x 65 ft)
- RM 611.11 psf (lantai)
- RM 940.17 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang SS 23, Taman Sea

> Freehold 2 Storey Terrace House

* Freehold<br />* Flat level (living and dining area)<br />* 3 + 1 Rooms 3 Baths<br />* Car porch extended and can fit 2 cars<br />* Wet and dry kitchen<br />* Good street<br />* 24-hours guarded security<br /># RM1.1m negotiable

## Kemudahan

- Penghawa dingin

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Richard Liew](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/w0x927e72267-df18-48e1-a50e-3eac69f910bc_961x961.jpeg)

- **Nama**: Richard Liew
- **Agensi**: CID REALTORS SDN BHD [ E (1) 1855 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/richard-liew-871488/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/richard-liew-871488/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,100,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

SS23 SS24 SS26 Taman Megah, Taman Mayang Jaya, SS 23, Taman Sea, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,800 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)