# Sea Park, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                   |
| ----------------------- | --------------------------------- |
| **Title**               | Sea Park, Petaling Jaya           |
| **Address**             | Sea Park, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 2,400,000 (_Boleh dirunding_)  |
| **Is Verified Listing** | No                                |
| **BT**                  | 5                                 |
| **BM**                  | 3                                 |
| **kps (tanah)**         | 4,500                             |
| **psf (tanah)**         | RM 533.33                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 10,064 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Bungalow House")
- **sale-501317980**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035474.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035474.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035475.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035475.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035477.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035477.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035478.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035478.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035479.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035479.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035480.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035480.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035481.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035481.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035482.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035482.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035483.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035483.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035484.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501317980/UPHO.381035484.V800/Sea-Park-Sea-Park-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Dijual di Sea Park, Petaling Jaya oleh Omar Stephen Tan - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 12 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501317980
- 2,500 kps luas pelan lantai
- 4,500 kps luas tanah
- RM 960.00 psf (lantai)
- RM 533.33 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang Sea Park

> 2 Storey Bungalow @ Sea Park Petaling Jaya Selangor

2 Storey Bungalow @ Sea Park, Petaling Jaya Selangor (AJ)<br /><br />Land Size : 4500sf<br />Built-up : approx 2500sf<br />Land Status : Bangunan Kediaman <br />(Residential Building)<br /><br />FREEHOLD<br /><br />+ 5R3B, Kitchen, Living <br />+ Premise not maintained.  Great for rebuilding <br /><br />+ 1.3km SS2 Night Market<br />+ 3.6km PJ33 Mall<br />+ 4.0km Starling Mall<br />+ 6.5km 1 Utama Shopping Center <br /><br />PRICE TO OWN : RM 2,400,000 neg<br />+ Bank Valuation RM 2.5M<br /><br />CALL to inquire:<br />Omar Stephen Tan<br /><br />Cell:
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />REN# 40205

## Ejen Hartanah

![Omar Stephen Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/jkaw74ca1cd5-d240-4be5-8628-28ed811c4161_265x265.jpeg)

- **Nama**: Omar Stephen Tan
- **Agensi**: RAINE & HORNE INTERNATIONAL ZAKI + PARTNER SDN. BHD. [ VEPM (1) 0067/11 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/omar-stephen-tan-383699/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/omar-stephen-tan-383699/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,400,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Sea Park, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)