# Bayu Damansara, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                          |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Bayu Damansara, Petaling Jaya                                            |
| **Address**             | Bayu Damansara, Damansara Damai, Bayu Damansara, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 2,100,000                                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                                       |
| **BT**                  | 6+1                                                                      |
| **BM**                  | 6                                                                        |
| **kps (tanah)**         | 3,600                                                                    |
| **psf (tanah)**         | RM 583.33                                                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 8,806 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Rumah Berkembar")
- **sale-103258811**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i1gn18c28774-b480-4763-a2af-7e47400627b8_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i1gn18c28774-b480-4763-a2af-7e47400627b8_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mxu6dd611802-17c1-4563-a608-fd5b4e76e4f0_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mxu6dd611802-17c1-4563-a608-fd5b4e76e4f0_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-agyde990632a-ce63-4570-ad13-63940872df26_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-agyde990632a-ce63-4570-ad13-63940872df26_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w6ekb90d1d97-4c74-4680-bab1-c5561c489c53_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w6ekb90d1d97-4c74-4680-bab1-c5561c489c53_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2hir1645c955-6010-4320-86b6-2179cce6b665_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2hir1645c955-6010-4320-86b6-2179cce6b665_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zskwcbb902fe-d1c2-4b21-81a1-cc57f5b4580e_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zskwcbb902fe-d1c2-4b21-81a1-cc57f5b4580e_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n0s638da9840-3bcd-4666-987c-9912c16992ae_468x1040.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n0s638da9840-3bcd-4666-987c-9912c16992ae_468x1040.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qb5w8a6ee75c-ea8f-41aa-a558-455e5916d664_468x1040.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qb5w8a6ee75c-ea8f-41aa-a558-455e5916d664_468x1040.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tojg78db87b1-e025-481a-a9fd-c97f494c2a84_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tojg78db87b1-e025-481a-a9fd-c97f494c2a84_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8pygacd66724-f210-465f-9a11-87cbc1af4c3d_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8pygacd66724-f210-465f-9a11-87cbc1af4c3d_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-urqn153c8f55-2d4f-4fca-ba0d-4e6bc2c45f84_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-urqn153c8f55-2d4f-4fca-ba0d-4e6bc2c45f84_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hkrlb2fd2b5a-fe6f-4a2b-bedc-40756b360c40_1040x468.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hkrlb2fd2b5a-fe6f-4a2b-bedc-40756b360c40_1040x468.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ak686c8a8386-38ff-4ec2-9787-528794c44490_468x1040.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ak686c8a8386-38ff-4ec2-9787-528794c44490_468x1040.jpeg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bayu Damansara, Petaling Jaya oleh Brian Tang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 11 Mei 2026
- ID penyenaraian - 103258811
- 4,511 kps luas pelan lantai
- 3,600 kps luas tanah
- RM 465.53 psf (lantai)
- RM 583.33 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 5 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah South East

## Tentang hartanah ini

> Semi-D house for Sale

FREEHOLD 3 STOREY Bayu Damansara SEMI D FOR SALE<br /><br />Land Area: 3600sqft<br />Built-Up: 4511sqft<br />6+1 bedrooms 6 bathrooms<br />Partial Furnished<br /><br />Kindly contact Brian Tang
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         for viewing appointment.

## Ejen Hartanah

![Brian Tang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/j16jcd64fac6-9b9c-4d1d-baee-222b94f78634_1113x1113.jpeg)

- **Nama**: Brian Tang
- **Agensi**: PROPNEX REALTY SDN BHD [ E (1) 1800 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brian-tang-830768/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brian-tang-830768/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 2,100,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bayu Damansara, Damansara Damai, Bayu Damansara, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 4,511 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)