# Panorama Residences, Kelana Jaya, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                          |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Panorama Residences, Kelana Jaya, Petaling Jaya          |
| **Address**             | Jalan SS 7/15, SS7, Kelana Jaya, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 830,000                                               |
| **Is Verified Listing** | No                                                       |
| **BT**                  | 2                                                        |
| **BM**                  | 2                                                        |
| **kps**                 | 939                                                      |
| **psf**                 | RM 883.92                                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,480 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Kondominium")
- **sale-200537261**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-73hzc5c2f8f7-41f2-4038-8535-cff33d42596d_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-73hzc5c2f8f7-41f2-4038-8535-cff33d42596d_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-21sb766eac09-1556-4d49-926b-d1d42dab1463_842x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-21sb766eac09-1556-4d49-926b-d1d42dab1463_842x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4ujpd72e5046-1e36-4895-b98e-618e170daed8_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4ujpd72e5046-1e36-4895-b98e-618e170daed8_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-geepd3f63456-fb09-418f-b62e-c090c15592a9_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-geepd3f63456-fb09-418f-b62e-c090c15592a9_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-bant8f73accc-e441-4582-bc77-3ff24bd5d40c_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-bant8f73accc-e441-4582-bc77-3ff24bd5d40c_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ocxj48260edf-7038-4213-ad40-ad94ec691cf2_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ocxj48260edf-7038-4213-ad40-ad94ec691cf2_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jp9p001cdb96-429b-4941-bbd6-027d385524ce_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jp9p001cdb96-429b-4941-bbd6-027d385524ce_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wab1dd7d7fce-a2fd-42cb-a833-50a1ea1bed02_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wab1dd7d7fce-a2fd-42cb-a833-50a1ea1bed02_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-llu17f09d53f-1e10-4729-973e-a363f2751e38_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-llu17f09d53f-1e10-4729-973e-a363f2751e38_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Panorama Residences oleh Sze Mun - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Disiapkan pada 2022
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200537261
- 939 kps luas pelan lantai
- RM 883.92 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Loh & Loh Corporation Berhad
- 478 Jumlah unit
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Panorama Residences

> Panorama Residences for Sale

939sq.ft.<br />2 Bedroom, 2 Bath, 2 Carparks<br />Fully Furnished with ID<br />Asking RM830,000<br /><br />Nearby Amenities:<br />7 min to Paradigm Mall<br />15 min to Sunway University<br />15 min to Taylor's University Lakeside Campus<br />3min to Lincoln University College<br />3 min to KGNS (Subang National Golf Course)<br />10min to Japanese School of Kuala Lumpur<br />5 min walk to Glenmarie LRT station.

## Kemudahan

- Balkoni

## Kemudahan bersama

- Dewan serbaguna
- Gim
- Jakuzi
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang
- Laluan refleksologi
- Male & female
- Pagar perimeter
- Taman permainan

## Ejen Hartanah

![Sze Mun](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/gu0bee074f39-9263-4803-b91b-037377ff1013_861x861.jpeg)

- **Nama**: Sze Mun
- **Agensi**: HARTAMAS REAL ESTATE (MALAYSIA) SDN. BHD. [ E (1) 1439 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sze-mun-1267043/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sze-mun-1267043/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 830,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan SS 7/15, SS7, Kelana Jaya, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 939 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)