# Mutiara Oriental, Taman Bukit Mayang Emas, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                          |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Mutiara Oriental, Taman Bukit Mayang Emas, Petaling Jaya                 |
| **Address**             | Jalan Bukit Mayang 1/8, Taman Bukit Mayang Emas, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 540,000                                                               |
| **Is Verified Listing** | No                                                                       |
| **BT**                  | 3                                                                        |
| **BM**                  | 2                                                                        |
| **kps**                 | 1,208                                                                    |
| **psf**                 | RM 447.02                                                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,264 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Kondominium")
- **sale-107200351**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ceeo9f3f3dfd-b1a4-40eb-bc42-181ea836c344_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ceeo9f3f3dfd-b1a4-40eb-bc42-181ea836c344_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e97n497fda7d-b71e-451e-858b-d2342c0e3ee5_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e97n497fda7d-b71e-451e-858b-d2342c0e3ee5_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rfp15ceba2d1-786c-4d48-a0b4-f812ecd1beaa_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rfp15ceba2d1-786c-4d48-a0b4-f812ecd1beaa_768x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8rtk9943165d-104d-4aab-9088-354d29ba382c_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8rtk9943165d-104d-4aab-9088-354d29ba382c_768x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4takb584ce0b-9c89-4e94-8195-362c5b699d1e_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4takb584ce0b-9c89-4e94-8195-362c5b699d1e_768x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ky56653a7724-ef8c-461d-a9ab-906aeaf7351b_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ky56653a7724-ef8c-461d-a9ab-906aeaf7351b_768x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-natl7aebfdd0-0803-4d43-93d5-b5b8b1b6d835_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-natl7aebfdd0-0803-4d43-93d5-b5b8b1b6d835_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6rzqc33c8a86-1ddf-4ef0-be75-0735bc3bc6df_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6rzqc33c8a86-1ddf-4ef0-be75-0735bc3bc6df_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yqyve6872342-f059-4db0-b26e-a5606e810de2_768x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yqyve6872342-f059-4db0-b26e-a5606e810de2_768x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ww5l7e8a11c5-763b-44ac-a0a2-1cbedec54320_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ww5l7e8a11c5-763b-44ac-a0a2-1cbedec54320_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dqel5e737313-5281-45ea-84bf-d1e47fe54f8e_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dqel5e737313-5281-45ea-84bf-d1e47fe54f8e_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-u0kw67c83cac-9f32-4d73-b828-62aa7a8f72ce_1024x768.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-u0kw67c83cac-9f32-4d73-b828-62aa7a8f72ce_1024x768.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Mutiara Oriental oleh Jessie Lin - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 1998
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 107200351
- 1,208 kps luas pelan lantai
- RM 447.02 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh CapitaLand Financial Limited
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Mutiara Oriental

> Mutiara Oriental corner with 2 parking lot

Mutiara Oriental Condo, PJ <br /><br />- 1208 sf<br />- 3 rooms 2 bathrooms<br />- 2 car parks<br />- Well kept with good condition<br />- Freehold <br />- Asking RM540K<br /><br />Please contact Jessie for viewing arrangement.

- Gim
- Kawalan keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Jessie Lin](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/bw2e99c25433-6e13-4fad-8806-5bbe0cf0b39f_854x854.jpeg)

- **Nama**: Jessie Lin
- **Agensi**: ONE MAKER REALTY SDN BHD [ E (1) 2039 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jessie-lin-851315/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jessie-lin-851315/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 540,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Bukit Mayang 1/8, Taman Bukit Mayang Emas, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,208 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)