# I-Sovo Icon City, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                           |
| ----------------------- | ----------------------------------------- |
| **Title**               | I-Sovo Icon City, Petaling Jaya           |
| **Address**             | I-Sovo Icon City, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 475,000                                |
| **Is Verified Listing** | No                                        |
| **BM**                  | 2                                         |
| **kps**                 | 745                                       |
| **psf**                 | RM 637.58                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Sovo](https://www.iproperty.com.my/bm/sovo-dijual/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Sovo")
- **sale-500708011**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295833.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295833.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Entrance - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295830.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295830.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Entrance - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295831.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295831.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Study - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295832.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295832.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Study - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295834.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295834.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295836.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295836.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295839.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295839.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295843.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295843.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295847.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295847.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295851.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500708011/UPHO.284295851.V800/I-Sovo-Icon-City-Selangor-Malaysia.jpg "Sovo untuk Dijual di Petaling Jaya, Selangor oleh Takuro Yew - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Sovo for sale
- Fully fitted
- Leasehold
- Disenaraikan pada 7 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500708011
- 745 kps luas pelan lantai
- RM 637.58 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik induk
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1-fasa 
- 1 lot tempat letak kereta
- 4 lif penumpang

## Tentang I-Sovo Icon City

> Icon City Duplex near Bandar Sunway for Sale

Icon City Duplex for Sale<br /><br />Build up: 745 sqft<br />Fully Fitted<br />Car park: 1 nos<br />Tenure: Leasehold<br />Title: Master Title<br /><br />Easy access through:<br />Federal Highway<br />LDP Highway<br />NPE Highway<br />Kesas Highway<br />NKVE Highway<br /><br />Nearby Amenities:<br />Taylor University<br />Monash University<br />Sunway University<br />Sunway Pyramid<br />Paradigm Mall<br />Sunway Medical Center<br />Subang Jaya Medical Center

## Kemudahan

- 24-hour access
- Covered car parking
- Security guard

## Ejen Hartanah

![Takuro Yew](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/tbyteb82ef10-13d0-4d99-9bf4-6e26ef119c89_960x960.jpeg)

- **Nama**: Takuro Yew
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN. BHD [ E (1) 1670/10 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/takuro-yew-2471680/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/takuro-yew-2471680/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 475,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

I-Sovo Icon City, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 745 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)