# Vision Garden Donggongon Penampang, Penampang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------- |
| **Title**               | Vision Garden Donggongon Penampang, Penampang |
| **Address**             | Penampang, Sabah                              |
| **Price**               | RM 1,340,000                                  |
| **Is Verified Listing** | No                                            |
| **BT**                  | 4                                             |
| **BM**                  | 4                                             |
| **kps (tanah)**         | 2,507                                         |
| **psf (tanah)**         | RM 534.50                                     |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,619 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Sabah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-sabah-cc02j "Sabah")
- [Penampang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-penampang-6eu3s "Penampang")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-penampang-6eu3s "Rumah Berkembar")
- **sale-501393183**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934734.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934734.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934730.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934730.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934732.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934732.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934733.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934733.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934735.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934735.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934736.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934736.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934737.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934737.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934738.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934738.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934739.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934739.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934740.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934740.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934741.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501393183/UPHO.381934741.V800/Vision-Garden-Donggongon-Penampang-Sabah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Penampang, Sabah oleh Jackson Chan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan pajakan
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501393183
- 2,490 kps luas pelan lantai
- 2,507 kps luas tanah
- RM 538.15 psf (lantai)
- RM 534.50 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 3 lot tempat letak kereta

## Tentang Vision Garden Donggongon Penampang

> Vision Garden Phase 2 Now Available, Move In Ready

Taman Wawasan Mahandoi phase 2<br />3 storey landed house<br />2490sf<br />Land area: 2507sqft<br />Build up area:<br /><br />Message now to schedule a viewing of the actual unit right away.

## Ejen Hartanah

![Jackson Chan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4i47091a72b6-6163-4442-829d-232266cd4423_808x808.jpeg)

- **Nama**: Jackson Chan
- **Agensi**: FOREWARD REALTY SDN BHD [ E (1) 1909 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jackson-chan-655565/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jackson-chan-655565/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,340,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Penampang, Sabah.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,490 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan