# Taman Nusa Damai, Pasir Gudang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                     |
| ----------------------- | --------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Nusa Damai, Pasir Gudang                      |
| **Address**             | Jalan Kiara,, Taman Nusa Damai, Pasir Gudang, Johor |
| **Price**               | RM 450,000 (_Lihat ke Tawaran_)                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                  |
| **BT**                  | 3                                                   |
| **BM**                  | 2                                                   |
| **kps (tanah)**         | 1,650                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 272.73                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,887 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Pasir Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-pasir-gudang-3w63z "Pasir Gudang")
- [Rumah Teres 1-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-pasir-gudang-3w63z "Rumah Teres 1-Tingkat")
- **sale-500636008**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418717.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418717.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418722.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418722.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418739.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418739.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418732.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418732.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418766.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418766.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418759.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418759.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418746.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418746.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418753.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418753.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418763.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500636008/UPHO.283418763.V800/Taman-Nusa-Damai-Taman-Nusa-Damai-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang oleh Sufi Norman - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 1-Tingkat untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 27 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500636008
- 1,650 kps luas pelan lantai
- 1,650 kps luas tanah
- RM 272.73 psf (lantai)
- RM 272.73 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Taman Nusa Damai

> Spacious Single Storey Open Facing Luas Nusa Damai

Rumah teres setingkat open facing yang luas di Taman Nusa Damai, Pasir Gudang, sesuai untuk keluarga yang mahukan ruang selesa dan persekitaran matang. Dengan keluasan tanah 1,650 sqft, rumah ini menawarkan ruang dalaman yang lapang serta susun atur praktikal untuk kegunaan harian.<br /><br />Dikelilingi kemudahan setempat seperti kedai, pasar, sekolah, masjid dan pengangkutan awam yang berada dalam jarak berjalan kaki. Akses jalan yang mudah ke pusat bandar Pasir Gudang serta hospital utama menjadikan lokasi ini sangat strategik.<br /><br />Perjalanan ke CIQ Johor–Singapura hanya sekitar 35 minit, sesuai untuk mereka yang bekerja di Singapura atau kerap berulang-alik. Pilihan ideal untuk kediaman sendiri atau pelaburan jangka panjang.

## Ejen Hartanah

![Sufi Norman](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ohou71e3f86f-9981-4e83-8c78-c1ff8fa12452_218x218.jpeg)

- **Nama**: Sufi Norman
- **Agensi**: AZMI REAL ESTATE AGENCY SDN BHD [ E (1) 2072/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sufi-norman-898620/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sufi-norman-898620/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 450,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Kiara,, Taman Nusa Damai, Pasir Gudang, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,650 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)