# Surian Residences, Mutiara Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                             |
| ----------------------- | ------------------------------------------- |
| **Title**               | Surian Residences, Mutiara Damansara        |
| **Address**             | Jalan PJU 7/15, Mutiara Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 1,350,000                                |
| **Is Verified Listing** | No                                          |
| **BT**                  | 4+1                                         |
| **BM**                  | 5                                           |
| **kps**                 | 1,733                                       |
| **psf**                 | RM 779.00                                   |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,661 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Mutiara Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-mutiara-damansara-xd4bk "Mutiara Damansara")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-mutiara-damansara-xd4bk "Kondominium")
- **sale-100813224**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_558392f2762049118a5ebfc5ae9b86ef.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_558392f2762049118a5ebfc5ae9b86ef.jpg "Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_f0891c36962549ba8ed7c0e23c62f7db.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_f0891c36962549ba8ed7c0e23c62f7db.jpg "Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_fd54ce76df18489f93ea81da12de4ac9.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_fd54ce76df18489f93ea81da12de4ac9.jpg "Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_6ee2835dd0dc42ac89f3e31e344fb764.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_6ee2835dd0dc42ac89f3e31e344fb764.jpg "Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_34404234114b42339649713a9396b718.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/35577_34404234114b42339649713a9396b718.jpg "Kondominium untuk Dijual di Surian Residences oleh Nicky Hue - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 100813224
- 1,733 kps luas pelan lantai
- RM 779.00 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Surian Residences

> Condominium for Sale

*Owners are welcome to list. <br /><br />Unit for SALE in Surian Residence @ Mutiara Damansara. <br />- FREEHOLD. <br />- LOW density. <br />- 1733sf. <br />- with balcony. <br />- 4 + 1 rooms, 5 bahrooms. <br />- well maintained. <br /><br /><br />Further details & viewing kindly contact Ms Nicky Hue

## Kemudahan

- Balcony

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Nicky Hue](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/1h07cf1f49d3-e43b-4a21-a6bf-72aea8ab57e0_270x270.jpeg)

- **Nama**: Nicky Hue
- **Agensi**: CID Realtors Sdn Bhd
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nicky-hue-884896/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/nicky-hue-884896/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,350,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PJU 7/15, Mutiara Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,733 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)