# Taman Rinting - Single (1) Storey Terrace House (End Lot), Taman Rinting, Masai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                 |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Rinting - Single (1) Storey Terrace House (End Lot), Taman Rinting, Masai |
| **Address**             | Jalan Tembusu, Taman Rinting, Masai, Johor                                      |
| **Price**               | RM 570,000                                                                      |
| **Is Verified Listing** | No                                                                              |
| **BT**                  | 3                                                                               |
| **BM**                  | 2                                                                               |
| **kps (tanah)**         | 2,777                                                                           |
| **psf (tanah)**         | RM 205.26                                                                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,390 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Masai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-masai-xovy7 "Masai")
- [Rumah Teres 1-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-masai-xovy7 "Rumah Teres 1-Tingkat")
- **sale-501392975**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932006.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932006.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932002.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932002.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932001.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932001.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932000.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932000.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931997.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931997.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931998.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931998.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931999.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931999.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931996.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381931996.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932003.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932003.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932004.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501392975/UPHO.381932004.V800/Taman-Rinting-Single-1-Storey-Terrace-House-End-Lot-Taman-Rinting-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Rinting, Masai oleh Jovel Lim - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 1-Tingkat untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501392975
- 2,777 kps luas pelan lantai (22 ft x 70 ft)
- 2,777 kps luas tanah (22 ft x 70 ft)
- RM 205.26 psf (lantai)
- RM 205.26 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Properti menghadap ke arah South East

## Tentang Taman Rinting - Single (1) Storey Terrace House (End Lot)

> Taman Rinting - Single (1) Storey Terrace House (End Lot with Land)

Taman Rinting Near Permas Jaya End Lot with Land <br /><br />For Sale<br />Taman Rinting @ Jalan Tembusu <br />Near Megah Ria / Seri Alam <br /><br /><br />Single Storey *End Lot* <br />• Land Area : 2,777sf <br />• House Area : 22’x70’sf <br />• 3 Bedrooms <br />• 2 Bathrooms <br />• Freehold / Non-Bumi <br />• Facing South West <br />• House No Add Up : 6<br /><br />Selling @ Rm570k <br />Value 630k

## Ejen Hartanah

![Jovel Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/9tfpf354c7e5-dff5-416b-bc71-e8c34f4a46f8_682x682.jpeg)

- **Nama**: Jovel Lim
- **Agensi**: Propnex Realty Sdn. Bhd. - JB
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jovel-lim-960285/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jovel-lim-960285/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 570,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Tembusu, Taman Rinting, Masai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,777 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)