# Taman Megah Ria, Masai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                    |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Megah Ria, Masai                                                                                                                             |
| **Address**             | Jalan Jelatang / Megah RIa  / Masai / Taman Rinting / Rinting / Seri Alam / Kota masai / permas jaya / pasir gudang, Taman Megah Ria, Masai, Johor |
| **Price**               | RM 488,000 (_Boleh dirunding_)                                                                                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                 |
| **BT**                  | 3                                                                                                                                                  |
| **BM**                  | 2                                                                                                                                                  |
| **kps (tanah)**         | 1,400                                                                                                                                              |
| **psf (tanah)**         | RM 348.57                                                                                                                                          |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,046 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Masai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-masai-xovy7 "Masai")
- [Rumah Teres 1-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-masai-xovy7 "Rumah Teres 1-Tingkat")
- **sale-501376700**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739150.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739150.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739145.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739145.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739146.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739146.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739147.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739147.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739155.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739155.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739148.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739148.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739154.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739154.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739152.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739152.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739153.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739153.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739156.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739156.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739149.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501376700/UPHO.381739149.V800/Taman-Megah-Ria-Taman-Megah-Ria-Malaysia.jpg "Rumah Teres 1-Tingkat untuk Dijual di Taman Megah Ria, Masai oleh Zack Chow - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 1-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501376700
- 1,300 kps luas pelan lantai
- 1,400 kps luas tanah (20 ft x 70 ft)
- RM 375.38 psf (lantai)
- RM 348.57 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah South West

## Tentang Taman Megah Ria

> Megah Ria Single Storey Terrace Freehold Non Bumi 20x70 End Lot

𝐅𝐎𝐑 𝐒𝐀𝐋𝐄<br /><br />Jalan Jelatang @ Taman Megah Ria 81750 Masai, Johor Bahru<br /><br />Single Storey Terrace House<br />* Land size : 20x70 = 1400sqft<br />* 3 Bedroom 2 Bathroom<br />* End Lot (No extra land)<br />* Freehold<br />* Non Bumi Lot<br />* SouthWest<br />* Kitchen Extended<br /><br /><br />Selling Price : RM 488K<br /><br /><br />Booking Fee is 𝗙𝗨𝗟𝗟𝗬 𝗥𝗘𝗙𝗨𝗡𝗗 if loan is rejected<br /><br />想了解更多或预约，请联系我：<br />Welcome Contact : <br />016 - 7048.538<br /><br />𝗟𝗶𝗸𝗲/𝗙𝗼𝗹𝗹𝗼𝘄 :<br />Fᴀᴄᴇʙᴏᴏᴋ Pᴀɢᴇ<br /><br />Now In Johor 我在柔佛<br /><br />Z Johor Property<br /><br />Seeking a professional team for property sales, ensuring fast and efficient transactions.<br /><br />1000+ professional agents providing fast and comprehensive real estate services.<br /><br />Free bank valuations, efficient legal services, and solutions to loan issues.<br /><br />REF - W26/0521 LEA

## Kemudahan

- Pemanas air
- Tempat letak kereta berbumbung

## Kemudahan bersama

- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Zack Chow](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/94fu23276d39-9dba-4cec-aa06-f922117e7d08_1654x1654.png)

- **Nama**: Zack Chow
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zack-chow-3258884/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zack-chow-3258884/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 488,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Jelatang / Megah RIa  / Masai / Taman Rinting / Rinting / Seri Alam / Kota masai / permas jaya / pasir gudang, Taman Megah Ria, Masai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?