# Taman Perindustrian Murni Senai - 1 ½ Storey Semi-Detached Factory, Senai, Kulai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                  |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Perindustrian Murni Senai - 1 ½ Storey Semi-Detached Factory, Senai, Kulai |
| **Address**             | Jalan Murni, Senai, Kulai, Johor                                                 |
| **Price**               | RM 5,800,000 (_Lihat ke Tawaran_)                                                |
| **Is Verified Listing** | No                                                                               |
| **BM**                  | 6                                                                                |
| **kps (lantai)**        | 18,810                                                                           |
| **psf (lantai)**        | RM 308.35                                                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Kulai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kulai-aeugp "Kulai")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-kulai-aeugp "Kilang")
- **sale-500861264**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167109.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167109.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167112.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167112.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167113.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167113.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167114.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167114.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167116.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167116.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167118.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500861264/UPHO.286167118.V800/Taman-Perindustrian-Murni-Senai-1-%C2%BD-Storey-Semi-Detached-Factory-Senai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Senai, Kulai oleh Kristopher Lee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Disiapkan pada 2012
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 24 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500861264
- 18,810 kps luas pelan lantai
- 26,450 kps luas tanah
- RM 308.35 psf (lantai)
- RM 219.28 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 150 watt (3-fasa) 

## Tentang Taman Perindustrian Murni Senai - 1 ½ Storey Semi-Detached Factory

> Industrial Property For Sale @ Senai – Taman Perindustrian Seelong

Industrial Property For Sale @ Senai – Taman Perindustrian Seelong<br /><br />Property Type: Semi-Detached Factory<br />Tenure: Freehold<br />Category: Medium Industry<br />Occupancy: Tenanted<br /><br />Land Area: 26,450 sqft (≈ 0.6 acre)<br />Lot Dimensions: 115 ft × 230 ft<br />Built-up Area: 18,810 sqft<br />Power Supply: 150 Amp<br />Ceiling Height: 9 m<br />Floor Loading: 10kn/m2<br /><br />Property Description:<br />The original factory structure is around 9,000 sqft, complemented by an extension of roughly 10,000 sqft.<br /><br />Selling Price: RM 5,800,000

## Kemudahan

- Akses 24 jam

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Parkir

## Ejen Hartanah

![Kristopher Lee](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Kristopher Lee
- **Agensi**: CEILOZ REALTY SDN BHD [ E (1) 1981 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kristopher-lee-972837/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kristopher-lee-972837/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 5,800,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Murni, Senai, Kulai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 18,810 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)