# Cube 176 @ Bandar Pulai Jaya, Bandar Pulai Jaya, Kulai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Cube 176 @ Bandar Pulai Jaya, Bandar Pulai Jaya, Kulai |
| **Address**             | Jalan Pulai Jaya, Bandar Pulai Jaya, Kulai, Johor      |
| **Price**               | RM 500,000                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BT**                  | 3                                                      |
| **BM**                  | 2                                                      |
| **kps (tanah)**         | 1,080                                                  |
| **psf (tanah)**         | RM 462.96                                              |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,096 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Kulai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kulai-aeugp "Kulai")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-kulai-aeugp "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **sale-501234538**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036361.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036361.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036356.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036356.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036357.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036357.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036359.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036359.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036362.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036362.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036363.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036363.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036364.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036364.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036360.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036360.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036358.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501234538/UPHO.380036358.V800/Cube-176-Bandar-Pulai-Jaya-Bandar-Pulai-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Dijual di Bandar Pulai Jaya, Kulai oleh Betty Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 30 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501234538
- 1,080 kps luas pelan lantai
- 1,080 kps luas tanah
- RM 462.96 psf (lantai)
- RM 462.96 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik induk
- Bukan lot bumi
- Properti menghadap ke arah South

## Tentang Cube 176 @ Bandar Pulai Jaya

> Full loan bandar pulai jaya 2 storey terrace house skudai universiti

Good Location - Easy Access To Second Link Highway<br /><br />For Sale<br />Jalan Pulai Jaya xx, Bandar Pulai Jaya<br /><br />Double Storey Terrace House<br />3 Bedrooms 2 Bathrooms<br />Land Size : 18 x 60 (1080 sqft)<br />Bumi Lot (can convert to Bumi Released Unit)<br />Original unit<br />Unblock view <br /><br />Asking Price : RM 500,000

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Gym
- Jogging track
- Parking

## Ejen Hartanah

![Betty Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/lkke1516ee8a-9595-4a21-88ae-ebce7fccd8d4_1536x1536.jpeg)

- **Nama**: Betty Ng
- **Agensi**: Advertiser
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/betty-ng-697297/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/betty-ng-697297/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Pulai Jaya, Bandar Pulai Jaya, Kulai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,080 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)