# Taman Satu Krubong, Krubong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------- |
| **Title**               | Taman Satu Krubong, Krubong         |
| **Address**             | Taman Satu Krubong, Krubong, Melaka |
| **Price**               | RM 475,000                          |
| **Is Verified Listing** | No                                  |
| **BT**                  | 4                                   |
| **BM**                  | 3                                   |
| **kps (tanah)**         | 1,540                               |
| **psf (tanah)**         | RM 308.44                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,991 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Melaka](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-melaka-5kmak "Melaka")
- [Krubong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-krubong-obtkf "Krubong")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-krubong-obtkf "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-500741837**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708393.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708393.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708394.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708394.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708395.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708395.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708397.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708397.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708398.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500741837/UPHO.284708398.V800/Taman-Satu-Krubong-Taman-Satu-Krubong-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Satu Krubong, Krubong oleh Al Hafiz Azis - Living Room - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500741837
- 1,540 kps luas pelan lantai
- 1,540 kps luas tanah
- RM 308.44 psf (lantai)
- RM 308.44 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Lot bumi

## Tentang Taman Satu Krubong

> Nice Environment Double Storey Terrace at Krubong, Melaka

FOR SALE : JALAN SELENDANG, TAMAN SATU KRUBONG, MELAKA.<br /><br />PROPERTY DETAILS : <br />- DOUBLE STOREY<br />- 4 BEDROOM 3 BATHROOM<br />- ⁠1540 SQFT<br />- FREEHOLD<br />- ⁠BUMI LOT<br />- ⁠WITHOUT FURNITURE<br />- ⁠GATED & GUARDED<br /><br />SPECIAL CONDITIONS : <br />- KITCHEN CABINET<br />- TABLE TOP<br />- CORNISH<br />- EXTENDED<br />- ⁠AUTO GATE<br /><br /><br />PROPMALL CATALOG :<br />HTTPS://PROPMALL.MY/ALHAFIZAZIS<br />.<br />*LANDLORD ARE WELCOME TO LIST<br />HTTP://WWW.WASAP.MY/
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        /(YUSOFFISHAK)TAMANSATUKRUBONGMELAKA475K<br />NO COA

## Ejen Hartanah

![Al Hafiz Azis](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/3ycb0f85cb90-c6c6-4afd-a5ad-ed5771223bb6_1273x1273.jpeg)

- **Nama**: Al Hafiz Azis
- **Agensi**: AZMI REAL ESTATE AGENCY SDN BHD [ E (1) 2072/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/al-hafiz-azis-648283/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/al-hafiz-azis-648283/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 475,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Satu Krubong, Krubong, Melaka.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,540 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)