# Teluk Pulai, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                 |
| ----------------------- | ----------------------------------------------- |
| **Title**               | Teluk Pulai, Klang                              |
| **Address**             | Jalan Tepi Sungai, Teluk Pulai, Klang, Selangor |
| **Price**               | RM 440,000                                      |
| **Is Verified Listing** | No                                              |
| **BT**                  | 2                                               |
| **BM**                  | 1                                               |
| **kps (tanah)**         | 1,375                                           |
| **psf (tanah)**         | RM 320.00                                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,845 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Rumah Berangkai 1 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-dijual/sekitar-klang-nzanj "Rumah Berangkai 1 Tingkat")
- **sale-200507423**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6peue576bb1d-d4a9-43c1-90c2-c775b00fa0b5_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6peue576bb1d-d4a9-43c1-90c2-c775b00fa0b5_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-v8o160b4c6f8-a64d-4942-9ee1-74f4ad1b8ef1_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-v8o160b4c6f8-a64d-4942-9ee1-74f4ad1b8ef1_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z4lj430f1982-00ad-4a8b-9184-0ff816c7dc91_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z4lj430f1982-00ad-4a8b-9184-0ff816c7dc91_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qb7n9914c2d5-f309-459f-ad6d-a943e948e5c5_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qb7n9914c2d5-f309-459f-ad6d-a943e948e5c5_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-51mx0c32f74f-077d-4a6b-9822-865e160eb1ad_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-51mx0c32f74f-077d-4a6b-9822-865e160eb1ad_1080x810.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jcnw3cc831f7-6e10-4d1c-a3a0-873f03828afb_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jcnw3cc831f7-6e10-4d1c-a3a0-873f03828afb_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xhjcc6a6f28d-9018-4f51-9ee1-367702b9d98f_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-xhjcc6a6f28d-9018-4f51-9ee1-367702b9d98f_810x1080.jpeg "Rumah Berangkai 1 Tingkat untuk Dijual di Teluk Pulai, Klang oleh M Sundram - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 1 Tingkat for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200507423
- 1,375 kps luas pelan lantai
- 1,375 kps luas tanah
- RM 320.00 psf (lantai)
- RM 320.00 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> Single Storey House At Telok Pulai Klang

1. Type:Single Storey <br />2. Built Up :25 x 55 Sq Ft<br />3. Bedrooms : 2<br />4. Bathroom: 1<br />5. Renovated with kitchen cabinet, new wiring n floor tiles<br />6. Tenure : Freehold <br />7. 8.Auto Gate<br />8. Built in wardrobe <br />9. Asking Price: RM440,000 ( Nego)<br />* Kindly Contact MSundram (REN
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        45 For Viewing Appointment.

## Ejen Hartanah

![M Sundram](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/p3nh5c34275f-5f24-4231-8b76-8b8fe1b23b3a_240x251.jpeg)

- **Nama**: M Sundram
- **Agensi**: Esprit Estate Agent Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/m-sundram-914436/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/m-sundram-914436/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 440,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Tepi Sungai, Teluk Pulai, Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,375 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)