# Kota Bayuemas, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                              |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Kota Bayuemas, Klang                                                                                         |
| **Address**             | Jalan Bayuemas, Bandar Parkland, Bandar Bukit Tinggi 3, Johan Setia, Botanic, Kota Bayuemas, Klang, Selangor |
| **Price**               | RM 1,200,000 (_Boleh dirunding_)                                                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                           |
| **BT**                  | 4+1                                                                                                          |
| **BM**                  | 5                                                                                                            |
| **kps (tanah)**         | 3,500                                                                                                        |
| **psf (tanah)**         | RM 342.86                                                                                                    |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,032 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-klang-nzanj "Rumah Berkembar")
- **sale-501351238**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435450.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435450.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435424.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435424.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435431.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435431.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435432.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435432.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435433.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435433.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435435.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435435.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435436.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435436.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435434.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435434.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435445.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435445.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435449.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435449.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435430.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351238/UPHO.381435430.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Elwin Chok - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501351238
- 3,015 kps luas pelan lantai
- 3,500 kps luas tanah (50 ft x 70 ft)
- RM 398.01 psf (lantai)
- RM 342.86 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Kota Bayuemas

> Double Storey Semi-D House For Sale Near Ksl & Aeon Mall

WTS<br />Semi-D 2 Storey House For Sale<br />Kota Bayuemas Klang<br /><br />Land Area: 50x70 | 3,500 Sqft (Extra 10 ft Land)<br />Built Up: 3,015 Sqft<br />4+1 Bedrooms<br />5 Bathrooms<br />Freehold & Non-bumi Lot<br />Renovated Unit<br />Kitchen Cabinet<br />Partial Furnished<br />Move in Condition<br />Well Maintaned Unit<br />Gated Guarded<br /><br />Selling Price RM1.2 M Nego

## Kemudahan

- Kawalan keselamatan
- Penghawa dingin

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Elwin Chok](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/6giz2096910b-410f-43af-bd59-51fa35dced23_659x659.jpeg)

- **Nama**: Elwin Chok
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/elwin-chok-3199815/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/elwin-chok-3199815/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,200,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Bayuemas, Bandar Parkland, Bandar Bukit Tinggi 3, Johan Setia, Botanic, Kota Bayuemas, Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,015 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)