# Kota Bayuemas, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                  |
| ----------------------- | -------------------------------- |
| **Title**               | Kota Bayuemas, Klang             |
| **Address**             | Kota Bayuemas, Klang, Selangor   |
| **Price**               | RM 1,200,000 (_Boleh dirunding_) |
| **Is Verified Listing** | No                               |
| **BT**                  | 4+1                              |
| **BM**                  | 5                                |
| **kps (tanah)**         | 3,500                            |
| **psf (tanah)**         | RM 342.86                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,032 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-klang-nzanj "Rumah Berkembar")
- **sale-501302702**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854070.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854070.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854071.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854071.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854072.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854072.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854073.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854073.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854074.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854074.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854075.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854075.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854076.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854076.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854077.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854077.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854078.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854078.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854081.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854081.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854082.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501302702/UPHO.380854082.V800/Kota-Bayuemas-Kota-Bayuemas-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kota Bayuemas, Klang oleh Jayson Lim - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 11 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501302702
- 3,015 kps luas pelan lantai
- 3,500 kps luas tanah (50 ft x 70 ft)
- RM 398.01 psf (lantai)
- RM 342.86 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Kota Bayuemas

> Move In Condition!! 50x70 5r5b Kota Bayuemas 2 Storey Semi-D Klang

Move In Condition!! 50x70 5R5B Kota Bayuemas Double Storey Semi-D Klang <br /><br />Kota Bayuemas Double Storey Semi-D House Klang <br /><br />Land Area: 50x70 <br />Built Up: 3015sqft <br />4+1 Bedrooms 5 Bathrooms <br />Renovated Unit <br />Kitchen Cabinet <br />Partially Furnished <br />Move In Condition <br />Gated Guarded <br />FreeHold<br />Non Bumi Lot <br /><br />Selling Price RM 1.2M Only <br /><br />For More Information & Arrangement for Viewing<br />Jayson
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Jayson Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/bj21553e1f3d-8f85-4951-a677-a2c64766cc95_3355x3355.jpeg)

- **Nama**: Jayson Lim
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jayson-lim-1363244/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jayson-lim-1363244/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,200,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kota Bayuemas, Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,015 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)