# Bayu Tinggi Klang Value Buy Double Storey House near Bukit Tinggi Klang, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Bayu Tinggi Klang Value Buy Double Storey House near Bukit Tinggi Klang, Klang |
| **Address**             | Klang, Selangor                                                                |
| **Price**               | RM 718,000                                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                                             |
| **BT**                  | 4                                                                              |
| **BM**                  | 3                                                                              |
| **kps (tanah)**         | 1,400                                                                          |
| **psf (tanah)**         | RM 512.86                                                                      |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,011 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-klang-nzanj "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501389301**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887085.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887085.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887083.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887083.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887081.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887081.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887077.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887077.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887074.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887074.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887068.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887068.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887064.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501389301/UPHO.381887064.V800/Bayu-Tinggi-Klang-Value-Buy-Double-Storey-House-near-Bukit-Tinggi-Klang-Selangor-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Klang, Selangor oleh Emily Tan - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501389301
- 1,500 kps luas pelan lantai
- 1,400 kps luas tanah
- RM 478.67 psf (lantai)
- RM 512.86 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Bayu Tinggi Klang Value Buy Double Storey House near Bukit Tinggi Klang

> Bayu Tinggi Klang Double Storey House, nearbry Bukit Tinggi Klang

Value Buy !! 2 Storey House Bayu Tinggi Fully Extended For Sale !! <br />WTS  PRICE DROP<br />Bayu Tinggi , Klang<br />Double Storey <br />20 x 70 <br />Built Up : 2,000 sqft <br />4 Bedrooms 3 Bathrooms <br />Fully Extended <br />Renovated <br />Good Condition <br />Freehold <br />Non Flood Area   <br />Selling Rm718k now<br />———————————<br />Emily 016=3679938<br />REN11771<br />chat 

## Ejen Hartanah

![Emily Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/xbz352553405-5089-49ca-8b68-0786e4590f5c_853x853.jpeg)

- **Nama**: Emily Tan
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/emily-tan-495625/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/emily-tan-495625/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 718,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan