# Ambang Botanic, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                      |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Ambang Botanic, Klang                                                                                                                |
| **Address**             | [ Hanako Bungalow ] Bandar Botanic Bukit Tinggi, Bandar Puteri Klang Kota Bayuemas Bandar Parklands, Ambang Botanic, Klang, Selangor |
| **Price**               | RM 3,850,000                                                                                                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                   |
| **BT**                  | 6+1                                                                                                                                  |
| **BM**                  | 7                                                                                                                                    |
| **kps (tanah)**         | 5,400                                                                                                                                |
| **psf (tanah)**         | RM 712.96                                                                                                                            |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 16,145 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-dijual/sekitar-klang-nzanj "Bungalow House")
- **sale-107078271**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7z422f9876bb-24be-4bf0-9d65-9969f6979cb1_583x797.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7z422f9876bb-24be-4bf0-9d65-9969f6979cb1_583x797.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3pjkd519012d-31bf-4a67-ad83-adabeabeba05_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3pjkd519012d-31bf-4a67-ad83-adabeabeba05_1080x810.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3yczb187f5f1-e6fe-48ae-bb00-c15cb669aa45_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3yczb187f5f1-e6fe-48ae-bb00-c15cb669aa45_1080x810.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-46g7c68a4e3e-c886-4ec6-8bc4-1fd56a3fdc13_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-46g7c68a4e3e-c886-4ec6-8bc4-1fd56a3fdc13_1080x810.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4p809178022b-bfba-4a64-89c9-3a512c0ca4ed_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4p809178022b-bfba-4a64-89c9-3a512c0ca4ed_810x1080.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yocmd17c7cb2-22ca-413e-a537-59075ea10b8c_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yocmd17c7cb2-22ca-413e-a537-59075ea10b8c_810x1080.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fzqwbfb7f07b-cfb7-4413-85d4-d86b0e97a7ef_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fzqwbfb7f07b-cfb7-4413-85d4-d86b0e97a7ef_810x1080.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9eks1a7119da-adec-4f20-bcde-73bf8f4caa3a_810x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9eks1a7119da-adec-4f20-bcde-73bf8f4caa3a_810x1080.jpeg "Bungalow House untuk Dijual di Ambang Botanic, Klang oleh Matthew Lim Y.H - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk dijual
- Tanpa perabot
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 107078271
- 7,386 kps luas pelan lantai
- 5,400 kps luas tanah
- RM 521.26 psf (lantai)
- RM 712.96 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 4 lot tempat letak kereta

## Tentang Ambang Botanic

> 3 Storey Bungalow Hanako Ambang Botanic 2 Bandar Botanic

3 Storey Bungalow intermediate unit Ambang Botanic 2<br /><br />Gated & Guarded<br /><br />Land Area: 60x90sqft<br />Build up: 7,386sqft<br />6+1 Bedroom <br />7 Bathroom<br /><br />Please call us and speak to us about your needs and we LISTEN & ACCOMPANY for your house hunting<br /><br />*Owners are welcome to list your property with us; it would be our pleasure to you<br /><br />Please Contact Matthew Lim PEA2335 <br />016<br />900<br />5115

## Kemudahan

- Taman peribadi

## Kemudahan bersama

- Business centre
- Kedai serbaneka
- Keselamatan 24 jam
- Parkir
- Taman permainan
- Tempat barbeku
- Trek joging

## Ejen Hartanah

![Matthew Lim Y.H](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/q94vdd43d533-5ee3-42f2-a39a-54bcc4908e04_808x808.jpeg)

- **Nama**: Matthew Lim Y.H
- **Agensi**: STARCITY PROPERTY SDN. BHD. [ E (1) 1395 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/matthew-lim-y-h-851719/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/matthew-lim-y-h-851719/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 3,850,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

[ Hanako Bungalow ] Bandar Botanic Bukit Tinggi, Bandar Puteri Klang Kota Bayuemas Bandar Parklands, Ambang Botanic, Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 7,386 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)