# Megan Avenue 1, KLCC, KL City Centre

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                          |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Megan Avenue 1, KLCC, KL City Centre                     |
| **Address**             | 189, Jalan Tun Razak, KLCC, KL City Centre, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 13,900,000                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                       |
| **BM**                  | 2                                                        |
| **kps**                 | 19,865                                                   |
| **psf**                 | RM 699.72                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [KL City Centre](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kl-city-centre-kpycl "KL City Centre")
- [Pejabat](https://www.iproperty.com.my/bm/pejabat-dijual/sekitar-kl-city-centre-kpycl "Pejabat")
- **sale-200277621**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7yekd1344f86-d67b-4ae0-97d6-d8689700a56d_1280x707.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7yekd1344f86-d67b-4ae0-97d6-d8689700a56d_1280x707.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1tiw460b301e-5ef3-4701-95e2-75cde586c6bd_1266x720.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1tiw460b301e-5ef3-4701-95e2-75cde586c6bd_1266x720.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4jjf8b10c6a8-5df8-4165-bed8-e2674f9f9ab8_1257x720.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4jjf8b10c6a8-5df8-4165-bed8-e2674f9f9ab8_1257x720.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dstxa6211451-2b60-403f-9782-e00e710f640d_1267x720.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dstxa6211451-2b60-403f-9782-e00e710f640d_1267x720.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cr8aac891519-7d82-498f-99ac-0ed5f64bfc5f_1280x688.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-cr8aac891519-7d82-498f-99ac-0ed5f64bfc5f_1280x688.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-djk62fc4d514-195b-4588-a8f7-9a06e6c8a577_1280x691.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-djk62fc4d514-195b-4588-a8f7-9a06e6c8a577_1280x691.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nxur57e75c1a-20c2-4b8d-ac32-79c2083dc07d_1267x720.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nxur57e75c1a-20c2-4b8d-ac32-79c2083dc07d_1267x720.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qiy81768927b-c3a6-4145-a428-3e5e99ea863a_1280x934.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qiy81768927b-c3a6-4145-a428-3e5e99ea863a_1280x934.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")
- [![Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8lnb13167fca-a044-4ef6-af52-f884f2bec4c4_1080x469.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8lnb13167fca-a044-4ef6-af52-f884f2bec4c4_1080x469.jpeg "Pejabat untuk Dijual di KLCC, KL City Centre oleh Ricky Poon - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pejabat untuk dijual
- Sepenuhnya dipasang
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200277621
- 19,865 kps luas pelan lantai
- RM 699.72 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- 1 lif kargo
- 4 lif penumpang

## Tentang Megan Avenue 1

> Megan Avenue 1 Jalan Tun Razak Office For Sale

Megan Avenue 1 KLCC, 4 Jalan Mayang Sari, Hampshire Park Office Floors For Sale<br /><br />Built up 19,865 sq ft Corner unit. For sale RM13.9 million (RM700 per sf) negotiable<br />Level 1 to Level 11.<br />Each floor approx 1,842 sq ft. All with air condition, toilet, 9 partitions rooms each floors<br />For viewing, call Ricky Poon Estate Agent
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan

- Akses 24 jam
- Kawalan keselamatan
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Ricky Poon](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/fdav5f1092dc-639d-46d9-92c1-c01fd2522d2b_500x500.png)

- **Nama**: Ricky Poon
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ricky-poon-830005/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ricky-poon-830005/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 13,900,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

189, Jalan Tun Razak, KLCC, KL City Centre, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 19,865 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)