# Lofthill Residence, Kampung Baru, KL City Centre

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                  |
| ----------------------- | ------------------------------------------------ |
| **Title**               | Lofthill Residence, Kampung Baru, KL City Centre |
| **Address**             | Kampung Baru, KL City Centre, Kuala Lumpur       |
| **Price**               | RM 865,000                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                               |
| **BT**                  | 2                                                |
| **BM**                  | 1                                                |
| **kps**                 | 742                                              |
| **psf**                 | RM 1,165.77                                      |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,627 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [KL City Centre](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kl-city-centre-kpycl "KL City Centre")
- [Residensi Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-kl-city-centre-kpycl "Residensi Servis")
- **sale-500430764**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280283166.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280283166.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280389805.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280389805.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Gym - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280283171.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280283171.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Gym - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280389813.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280389813.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Lobby - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280283148.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500430764/UPHO.280283148.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Gigi Yong - Lobby - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Residensi Servis for sale
- Fully furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 8 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500430764
- 742 kps luas pelan lantai
- RM 1,165.77 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Lofthill Residence

> Premium Lofthill Residences for Sale

Property Details:<br />-742 sqft<br />-2 bedroom<br />-1 bathroom<br />-Fully Furnished<br />-Selling Price RM 865,000<br /><br />Discover Lofthill Residence — premium freehold serviced apartments at Jalan Raja Uda, Kuala Lumpur. Units feature flexible layouts and dual‑key options. Every unit comes fully furnished, ideal for both investors and homeowners wanting turnkey comfort. Just steps from Raja Uda MRT, enjoy effortless access to KLCC, shopping malls and city hotspots. Embrace sky‑level amenities, stylish design and urban convenience in one of KL’s most sought‑after developments.

## Kemudahan bersama

- Parking

## Ejen Hartanah

![Gigi Yong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/sdcsece7fee3-0f33-4ab0-b1a0-eb0d9a8c78e8_864x864.png)

- **Nama**: Gigi Yong
- **Agensi**: RT SUCCESS REALTY [ E (3) 1886 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/gigi-yong-3166795/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/gigi-yong-3166795/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 865,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kampung Baru, KL City Centre, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 742 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.