# Lofthill Residence, Kampung Baru, KL City Centre

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                  |
| ----------------------- | ------------------------------------------------ |
| **Title**               | Lofthill Residence, Kampung Baru, KL City Centre |
| **Address**             | Kampung Baru, KL City Centre, Kuala Lumpur       |
| **Price**               | RM 1,150,000                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                               |
| **BT**                  | 2                                                |
| **BM**                  | 2                                                |
| **kps**                 | 1,050                                            |
| **psf**                 | RM 1,095.24                                      |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 4,822 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [KL City Centre](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kl-city-centre-kpycl "KL City Centre")
- [Residensi Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-kl-city-centre-kpycl "Residensi Servis")
- **sale-500362857**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188733.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188733.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188734.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188734.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188736.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188736.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188737.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188737.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188739.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500362857/UPHO.279188739.V800/Lofthill-Residence-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Dijual di Lofthill Residence oleh Lucas Teoh - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Residensi Servis for sale
- Fully furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500362857
- 1,050 kps luas pelan lantai
- RM 1,095.24 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi

## Tentang Lofthill Residence

> Infront of MRT Station

Lofthill Residence located in the heart of KL city center. This condominium is fully furnished and comes with a freehold title. The unit spans 1050 square feet and features 2 bedrooms and 2 bathrooms, along with 1 designated carpark. Ideal for comfortable living in a prime location. For further details, please feel free to call, SMS, WhatsApp, or email us for more information.

## Kemudahan bersama

- Parking

## Ejen Hartanah

![Lucas Teoh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/8qt7003ff75f-4138-4668-9bf4-1c06b2790be6_960x960.jpeg)

- **Nama**: Lucas Teoh
- **Agensi**: Taras Property
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lucas-teoh-861092/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lucas-teoh-861092/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,150,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kampung Baru, KL City Centre, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,050 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)