# Desa Aman Puri Apartment, Desa Aman Puri, Kepong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                    |
| ----------------------- | -------------------------------------------------- |
| **Title**               | Desa Aman Puri Apartment, Desa Aman Puri, Kepong   |
| **Address**             | Jalan Desa 1, Desa Aman Puri, Kepong, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 260,000 (_Negotiable_)                          |
| **Is Verified Listing** | No                                                 |
| **BT**                  | 3                                                  |
| **BM**                  | 2                                                  |
| **kps**                 | 841                                                |
| **psf**                 | RM 309.16                                          |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,103 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Kepong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kepong-jp1ux "Kepong")
- [Apartment](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-kepong-jp1ux "Apartment")
- **sale-500607029**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283048989.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283048989.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Entrance - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049000.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049000.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Entrance - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049013.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049013.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049034.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049034.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049062.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049062.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049082.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049082.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049115.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049115.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049145.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049145.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049165.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049165.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049179.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500607029/UPHO.283049179.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/388/ZPPHO.95751946.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/388/ZPPHO.95751946.V800/Desa-Aman-Puri-Apartment-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Desa Aman Puri Apartment oleh Alice Lau - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Apartment for sale
- Partially furnished
- Disiapkan pada 1990
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500607029
- 841 sqft luas pelan lantai
- RM 309.16 psf (lantai)
- Belum disewa
- Middle floor
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Aman Puri Resources Sdn Bhd
- 414 Jumlah unit
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Desa Aman Puri Apartment

> For Sale: 3 Bedroom Apartment at 5, Lorong D 1/5, Malaysia

Desa Dua Apartment<br />Prima Location at Kepong<br />Serrounding with shop, cafe, restorance etc<br />Easy access LDP, Duke and MRR2 Highway<br /><br />Please call Alice:
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan

- Covered car parking

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Bbq
- Perimeter fencing
- Swimming pool

## Ejen Hartanah

![Alice Lau](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/hyyx25032521-55df-40a2-897d-17e647cd6bc7_240x320.jpeg)

- **Nama**: Alice Lau
- **Agensi**: ONE MAKER REALTY SDN BHD
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alice-lau-830469/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alice-lau-830469/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 260,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Desa 1, Desa Aman Puri, Kepong, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 841 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)