# Aman Satu, Desa Aman Puri, Kepong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                  |
| ----------------------- | ------------------------------------------------ |
| **Title**               | Aman Satu, Desa Aman Puri, Kepong                |
| **Address**             | Jalan Puri, Desa Aman Puri, Kepong, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 415,000                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                               |
| **BT**                  | 3                                                |
| **BM**                  | 2                                                |
| **kps**                 | 840                                              |
| **psf**                 | RM 494.05                                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,740 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Kepong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kepong-jp1ux "Kepong")
- [Apartment](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-dijual/sekitar-kepong-jp1ux "Apartment")
- **sale-501366113**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612820.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612820.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612781.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612781.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612782.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612782.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612783.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381612783.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381613037.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366113/UPHO.381613037.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751994.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751994.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751995.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751995.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751996.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751996.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my")
- [![Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751997.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/397/ZPPHO.95751997.V800/Aman-Satu-Desa-Aman-Puri-Malaysia.jpg "Apartment untuk Dijual di Aman Satu oleh Steven Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Apartment for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501366113
- 840 sqft luas pelan lantai
- RM 494.05 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 576 Jumlah unit
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Aman Satu

> Level 6 Aman Satu Available For Sale Excellent Condition

Aman Satu<br />- Jalan Puri, Desa Aman Puri, Kepong, Kuala Lumpur<br /><br />Property Details:<br />- 840 SF<br />- 3 Bedrooms, 2 Bathrooms<br />- 1 Parking space available<br />- Partially furnished<br />- Unit on Level 6<br /><br />For viewing appointment and additional information:<br />Tyler Loh<br />REN 61244<br />0*****<br /><br />WhatsApp:<br />www.h*****

## Kemudahan

- Air conditioner
- Bed
- Security guard

## Kemudahan bersama

- Parking

## Ejen Hartanah

![Steven Ng](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Steven Ng
- **Agensi**: SOOKA PROPERTIES [ E (3) 2019 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/steven-ng-2267505/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/steven-ng-2267505/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 415,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Puri, Desa Aman Puri, Kepong, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 840 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)