# Taman Putra Bertam, Kepala Batas

| PROPERTY OVERVIEW       |                                          |
| ----------------------- | ---------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Putra Bertam, Kepala Batas         |
| **Address**             | Taman Putra Bertam, Kepala Batas, Penang |
| **Price**               | RM 450,000                               |
| **Is Verified Listing** | No                                       |
| **BT**                  | 3                                        |
| **BM**                  | 2                                        |
| **kps**                 | 1,539                                    |
| **psf**                 | RM 292.40                                |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,887 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Kepala Batas](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kepala-batas-kgj0s "Kepala Batas")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-kepala-batas-kgj0s "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-105890916**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4jsg1a168f65-2657-4e0f-8561-cdd05cf9e1eb_1153x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4jsg1a168f65-2657-4e0f-8561-cdd05cf9e1eb_1153x865.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0d2o7c593053-ad14-475a-80e7-5103da22a1b0_1153x865.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0d2o7c593053-ad14-475a-80e7-5103da22a1b0_1153x865.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4n1jc1a999e4-0155-4b77-b474-ae0fcf475e0b_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4n1jc1a999e4-0155-4b77-b474-ae0fcf475e0b_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vie211d74c26-167f-4ee0-81e4-61e0f5f16cd0_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vie211d74c26-167f-4ee0-81e4-61e0f5f16cd0_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fmh289258aa0-4624-4a30-99a8-4fe66e447fdb_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fmh289258aa0-4624-4a30-99a8-4fe66e447fdb_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ullc2caff032-313f-4e4d-b019-6bd644f8849c_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ullc2caff032-313f-4e4d-b019-6bd644f8849c_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mtb620d41c78-ff9a-419d-9ff2-406d6118614d_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-mtb620d41c78-ff9a-419d-9ff2-406d6118614d_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2gy7e3d19caf-266f-4cd3-9450-37ecf3504e44_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2gy7e3d19caf-266f-4cd3-9450-37ecf3504e44_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uw5lb6aec36f-d570-4db6-8c3d-62c4e3ded1a2_866x1154.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uw5lb6aec36f-d570-4db6-8c3d-62c4e3ded1a2_866x1154.jpeg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Putra Bertam, Kepala Batas oleh Raymond Tai - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 105890916
- 1,539 kps luas pelan lantai
- RM 292.40 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang hartanah ini

> Bandar Putra Bertam Double Storey Terrace For Sales

Bandar Putra Bertam Double Storey Terrace<br /><br /> <br /> Built Up 面积： 1,539 sqft <br /> Level 楼层：Double Storey <br /> Bedroom卧室：3<br />Air Cond 冷气 : -<br /> Bathroom浴室：2<br /> Car Park停车位：1<br /><br />出售价格 Sale Price<br /> RM 450,000<br /><br />我是您可信赖的专业房产顾问<br />   <br />Raymond
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"

## Ejen Hartanah

![Raymond Tai](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/5p9yc8b63630-d2b0-4649-b103-63f88e34ea39_853x853.jpeg)

- **Nama**: Raymond Tai
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/raymond-tai-1664040/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/raymond-tai-1664040/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 450,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Putra Bertam, Kepala Batas, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,539 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.