# Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                     |
| ----------------------- | --------------------------------------------------- |
| **Title**               | Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar           |
| **Address**             | Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar, Selangor |
| **Price**               | RM 3,950,000                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                  |
| **BM**                  | 4                                                   |
| **kps (lantai)**        | 6,204                                               |
| **psf (lantai)**        | RM 636.69                                           |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Kapar](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kapar-7hla9 "Kapar")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-dijual/sekitar-kapar-7hla9 "Kilang Berkembar")
- **sale-501200869**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630764.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630764.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630768.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630768.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630769.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630769.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630770.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630770.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630771.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630771.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630772.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630772.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630773.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630773.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630766.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630766.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630767.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501200869/UPHO.379630767.V800/Sungai-Kapar-Indah-Industrial-Park-Kapar-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Dijual di Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar oleh Stephanie Quek - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk dijual
- Unit kosong
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 30 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501200869
- 6,204 kps luas pelan lantai
- 11,300 kps luas tanah
- RM 636.69 psf (lantai)
- RM 349.56 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 100 watt 

## Tentang Sungai Kapar Indah Industrial Park

> 1.5 Storey Semi D Factory For Sale In Sungai Kapar Indah Klang

BELOW MARKET PRICE<br />Semi-D Factory Available For Purchase<br />(The images are for illustration purposes)<br />Innovation Park Zone<br />Kapar Bestari, Sungai Kapar Indah<br />1.5 storey Semi-D factory<br />Land area of 11300sqft<br />Built-up space of 6204sqft<br />Power supply of 100amp<br />Freehold property<br />CF is ready<br />CURRENTLY VACANT<br />Asking Price RM3.95 million Negotiable<br /><br />STEPHANIE QUEK<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />REN71898

## Ejen Hartanah

![Stephanie Quek](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Stephanie Quek
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/stephanie-quek-2740452/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/stephanie-quek-2740452/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 3,950,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Sungai Kapar Indah Industrial Park, Kapar, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,204 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)