# [NEW] FREEHOLD CORNER 3 STOREY DETACHED WAREHOUSE @ KAMPUNG KAPAR, Kapar

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                          |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | [NEW] FREEHOLD CORNER 3 STOREY DETACHED WAREHOUSE @ KAMPUNG KAPAR, Kapar |
| **Address**             | Jalan Akob, Kampung Kapar, 42200 Kapar, Selangor, Kapar, Selangor        |
| **Price**               | RM 20,000,000                                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                                       |
| **kps (lantai)**        | 37,640                                                                   |
| **psf (lantai)**        | RM 531.35                                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Kapar](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kapar-7hla9 "Kapar")
- [Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/gudang-dijual/sekitar-kapar-7hla9 "Gudang")
- **sale-501325529**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127051.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127051.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg "Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127052.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127052.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg "Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127053.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127053.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg "Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127054.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127054.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg "Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127055.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501325529/UPHO.381127055.V800/-NEW-FREEHOLD-CORNER-3-STOREY-DETACHED-WAREHOUSE-KAMPUNG-KAPAR-Kapar-Malaysia.jpg "Gudang untuk Dijual di Kapar, Selangor oleh Peter Liew - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Gudang for sale
- Bare
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501325529
- 37,640 kps luas pelan lantai
- 1.26 ekar luas tanah
- RM 531.35 psf (lantai)
- RM 364.39 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang [NEW] FREEHOLD CORNER 3 STOREY DETACHED WAREHOUSE @ KAMPUNG KAPAR

> Brand New 3 Storey Detached Warehouse Corner Unit @ Kampung Kapar

Freehold<br />Land Area: 55,000 sf (1.26acres)<br />Built Up:  37,640 sf <br />- Ground Floor 仓库有 27,200sf (160x170)<br /><br />Power Supply: 400 Amp<br />Floor Loading: 3Ton<br />Heights: 40 ft<br /><br />Tenant Business : Vacant <br />Passenger lift (office use only) , Have CF ,  Loading Bay Available<br /><br />*Selling Price : RM 20mil*<br />*Rent Price : RM 82,800 per month*<br /><br /><br />Disclaimer: Kindly note that the property shown in photos above is not the actual unit to protect the seller and tenants' privacy and interest.<br /><br />For more details or viewing, kindly contact:<br />Peter Liew<br />016 // 285 // 0483

## Ejen Hartanah

![Peter Liew](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/u51l06cd4143-3170-4f4f-978d-d2ecb8631767_235x235.jpeg)

- **Nama**: Peter Liew
- **Agensi**: FOCUS ESTATE AGENCY SDN. BHD. [ E (1) 1751 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/peter-liew-951520/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/peter-liew-951520/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 20,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Akob, Kampung Kapar, 42200 Kapar, Selangor, Kapar, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 37,640 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)