# Lambaian Residence, Kajang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                  |
| ----------------------- | -------------------------------- |
| **Title**               | Lambaian Residence, Kajang       |
| **Address**             | Jalan Lambaian, Kajang, Selangor |
| **Price**               | RM 1,003,200                     |
| **Is Verified Listing** | No                               |
| **BT**                  | 4+1                              |
| **BM**                  | 5                                |
| **kps (tanah)**         | 3,735                            |
| **psf (tanah)**         | RM 268.59                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 4,207 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Kajang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kajang-crp6q "Kajang")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-kajang-crp6q "Rumah Berkembar")
- **sale-501324008**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324008/UPHO.381108360.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501324008/UPHO.381108360.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172168.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172168.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172171.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172171.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172173.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172173.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172166.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172166.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172165.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172165.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172167.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172167.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172169.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172169.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172170.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/125708/ZPPHO.112172170.V800/Lambaian-Residence-Kajang-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Kajang, Selangor oleh Francis Lau - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar for sale
- Unfurnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 13 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501324008
- 3,600 kps luas pelan lantai
- 3,735 kps luas tanah
- RM 278.67 psf (lantai)
- RM 268.59 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta
- Dilelong pada 22 Mei 2026

## Tentang Lambaian Residence

> Auction/Lelong

Auction date : 22-6-26<br />No. 7, Jalan Residensi Lambaian 1/2, Residensi Lambaian Dua,<br />For auction property, interior viewing arrangement is not available. We don’t have the key. We don’t know the interior of the property either renovated or otherwise. Bidders recommend viewing exterior only.<br />Note:<br />Prior to the auction sale, all intending bidders are advised to:-<br />(i) inspect the subject property<br />(ii) conduct an official title search<br />(iii) enquire from the Developer/Proprietor and/or other relevant authorities<br />(3) This auction is conducted by raising hand/online and the last highest bidder will win the bid.

## Kemudahan bersama

- Parking
- Playground

## Ejen Hartanah

![Francis Lau](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/fbe7bc2339de-f857-45d7-9e67-203c43938beb_2540x2540.jpeg)

- **Nama**: Francis Lau
- **Agensi**: KOMMONS REALTY SDN. BHD [ E (1) 2150 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/francis-lau-825026/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/francis-lau-825026/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,003,200.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Lambaian, Kajang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,600 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan