# The Address @ Maxim Pelangi, Taman Pelangi, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                         |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------- |
| **Title**               | The Address @ Maxim Pelangi, Taman Pelangi, Johor Bahru |
| **Address**             | Jalan Serampang, Taman Pelangi, Johor Bahru, Johor      |
| **Price**               | RM 387,000                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                      |
| ****                    | Studio                                                  |
| **BM**                  | 1                                                       |
| **kps**                 | 450                                                     |
| **psf**                 | RM 860.00                                               |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,622 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Kediaman Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Kediaman Servis")
- **sale-501383531**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817559.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817559.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817557.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817557.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817552.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817552.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817553.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817553.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817554.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817554.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817556.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817556.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my")
- [![Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817555.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501383531/UPHO.381817555.V800/The-Address-Maxim-Pelangi-Taman-Pelangi-Malaysia.jpg "Kediaman Servis untuk Dijual di The Address @ Maxim Pelangi oleh Anthony Tham - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kediaman Servis untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501383531
- 450 kps luas pelan lantai
- RM 860.00 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Maxim Holdings

## Tentang The Address @ Maxim Pelangi

> Top Investment Opportunity in Maxim Pelangi

The Address @ Maxim Pelangi 9131<br /><br />Versatile Layouts<br />- 450 sqft 1 Room, 1 Bath<br />- 660 sqft 2 Rooms, 2 Baths<br />- 865 sqft 3 Rooms, 2 Baths<br /><br />EXCLUSIVE EARLY BIRD OFFERS<br />@ COMPLIMENTARY Partially Furnished<br />@ WAIVED Legal/Stamp Duty Fees<br /><br />Seize the Chance!! Contact Me Now to Schedule a Viewing!

## Kemudahan

- Katil
- Pemanas air
- Penghawa dingin
- Peti sejuk
- Tudung masak

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang

## Ejen Hartanah

![Anthony Tham](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/lmsz401d174d-0e56-41c5-9f7f-5eb908de327f_563x563.png)

- **Nama**: Anthony Tham
- **Agensi**: POWER HOME REALTY (HQ) SDN BHD [ E (1) 2082 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/anthony-tham-460775/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/anthony-tham-460775/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 387,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Serampang, Taman Pelangi, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 450 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)