# Taman Mount Austin, Austin, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                         |
| ----------------------- | --------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Mount Austin, Austin, Johor Bahru |
| **Address**             | Austin, Johor Bahru, Johor              |
| **Price**               | RM 1,500,000                            |
| **Is Verified Listing** | No                                      |
| **BM**                  | 0                                       |
| **kps (lantai)**        | 3,120                                   |
| **psf (lantai)**        | RM 480.77                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Kilang Teres](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-teres-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Kilang Teres")
- **sale-501364377**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381593016.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381593016.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381593018.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381593018.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381593017.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381593017.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381597974.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381597974.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381597975.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501364377/UPHO.381597975.V800/Taman-Mount-Austin-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Dijual di Austin, Johor Bahru oleh Lyn Pang - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Teres untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501364377
- 3,120 kps luas pelan lantai (24 ft x 130 ft)
- 3,120 kps luas tanah
- RM 480.77 psf (lantai)
- RM 480.77 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3-fasa 

## Tentang Taman Mount Austin

> Terrace Factory Available - Excellent Location with High Potential

- Generous 3120 sqft terrace factory up for sale.<br />- Situated in the vibrant area of Petaling Jaya (PJ).<br />- Only 1.5 km from the closest MRT station for convenient access.<br />- Near esteemed schools such as SMK and SRJK.<br />- Close to supermarkets like AEON and NSK for all your shopping needs.<br />- Numerous shopping malls located within a 3 km radius for both leisure and commerce.<br />- Perfect for manufacturing or storage with plenty of space.

## Ejen Hartanah

![Lyn Pang](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Lyn Pang
- **Agensi**: IQI REALTY SDN BHD [ E (1) 1584/23 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lyn-pang-1476761/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lyn-pang-1476761/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,500,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Austin, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,120 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan