# Taman Molek, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Molek, Johor Bahru                          |
| **Address**             | Jalan Molek 3/19, Taman Molek, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 1,500,000 (_Boleh dirunding_)                  |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 5                                                 |
| **BM**                  | 4                                                 |
| **kps (tanah)**         | 2,604                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 576.04                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,290 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501363091**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578682.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578682.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578686.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578686.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578711.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578711.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578714.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578714.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578719.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501363091/UPHO.381578719.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/77344/ZPPHO.110414617.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/77344/ZPPHO.110414617.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/77344/ZPPHO.110414619.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/77344/ZPPHO.110414619.V800/Taman-Molek-Taman-Molek-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Molek, Johor Bahru oleh Andy Lau - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Tanpa perabot
- Disiapkan pada 1990
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501363091
- 2,000 kps luas pelan lantai (40 ft x 80 ft)
- 2,604 kps luas tanah
- RM 750.00 psf (lantai)
- RM 576.04 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Pelangi Group
- Properti menghadap ke arah South East

## Tentang Taman Molek

> Impian Molek & Taman Molek

For Sale<br /><br />Impian Molek at Taman Molek<br /><br />Double Storey Semi D<br />-5Bedrooms & 4Bathrooms<br />-Landsize 40x80<br />-Built Up 2604 sqft<br />-International lot<br />-Freehold<br />-Facing Southeast <br /><br />Selling Price RM 1.5m nego<br /><br />Welcome to Co_Broke:-<br />TRR EAG- Andy Lau <br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="www.w*****"
            masked-value="www.w*****"
            masking-type="website"
          >
          </span>
        <br /><br />Discover your dream home in this stunning 2000 sqft, 2-storey terrace house available for sale now! Located in the vibrant area of Jalan Molek 3/19, this property boasts 5 spacious bedrooms and 4 modern bathrooms, perfect for families seeking comfort and style. Nearby amenities include Smart Reader Kids Taman Molek (1.2 km) and Tadika Impian Molek (1.6 km), ensuring quality education for your children. For your shopping needs, Jie Soon Trading (1.2 km) and Fish Boss Frozen Food (1.3 km) are just a stone's throw away. Enjoy leisure time at Oasis Home @ Ponderosa Johor Bahru (1.5 km), where you can shop and unwind. This property also features excellent project amenities, including a swimming pool, barbecue area, and 24-hour security, ensuring your family's safety and enjoyment. Don't miss out on this incredible opportunity to own a beautiful home in a prime location. Schedule a viewing today and make this house your forever home!

## Kemudahan bersama

- Bbq
- Gelanggang bola keranjang
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang

## Ejen Hartanah

![Andy Lau](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/94vc5d5ce7ae-75b2-4e02-bd9a-33225775858a_958x958.jpeg)

- **Nama**: Andy Lau
- **Agensi**: The Roof Realty - Johor
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/andy-lau-680461/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/andy-lau-680461/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?