# Taman Johor Jaya, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                       |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Johor Jaya, Johor Bahru                         |
| **Address**             | Jalan Ros Merah, Taman Johor Jaya, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 699,000                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                    |
| **BT**                  | 4                                                     |
| **BM**                  | 3                                                     |
| **kps (tanah)**         | 1,540                                                 |
| **psf (tanah)**         | RM 453.90                                             |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 2,931 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501382413**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804624.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804624.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804627.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804627.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804629.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804629.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804631.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804631.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804625.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804625.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804630.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804630.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804632.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804632.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804633.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804633.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804626.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804626.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804628.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501382413/UPHO.381804628.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Betty Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501382413
- 1,540 kps luas pelan lantai
- 1,540 kps luas tanah
- RM 453.90 psf (lantai)
- RM 453.90 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik induk
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- Properti menghadap ke arah South East

## Tentang Taman Johor Jaya

> Johor jaya double storey terrace house taman molek mount austin tebrau

整个Johor Jaya 唯一一个有保安的区域 ROS MERAH HEIGHTS  整个花园仅有两排屋子 ，稀有品种 密度低  邻居都是华人 <br /><br />For Sale<br /><br />Ros Merah Heights , Jalan Ros Merah , Taman Johor Jaya , Johor Bahru  <br /><br />*Selling Price: Rm699k* <br /><br />4 bedroom |  3 bathroom<br />Type: Double Storey Terrace<br />Land Size : 22 x 70 Sqft<br />Furnishing: Semi Furnished <br />Tenure: Freehold<br />Lot Type: Non Bumi<br />Unit Type: Intermediate Lot<br />Direction: North<br />Facing : House <br />GnG: Yes (Rm150/mth)<br />Renovation: Kitchen table top and bottom , extend kitchen to back , fully carporch tiles , Awning , Auto Gate.

## Kemudahan

- Kawalan keselamatan
- Tempat letak kereta berbumbung

## Kemudahan bersama

- Parkir

## Ejen Hartanah

![Betty Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/lkke1516ee8a-9595-4a21-88ae-ebce7fccd8d4_1536x1536.jpeg)

- **Nama**: Betty Ng
- **Agensi**: Advertiser
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/betty-ng-697297/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/betty-ng-697297/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 699,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Ros Merah, Taman Johor Jaya, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,540 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)