# Taman Johor Jaya, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Johor Jaya, Johor Bahru                     |
| **Address**             | Jalan Dedap, Taman Johor Jaya, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 1,100,000                                      |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 5                                                 |
| **BM**                  | 5                                                 |
| **kps (tanah)**         | 3,625                                             |
| **psf (tanah)**         | RM 303.45                                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 4,612 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Rumah Berkembar")
- **sale-501090162**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333167.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333167.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333157.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333157.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333160.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333160.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333162.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333162.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333163.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333163.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333165.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333165.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333168.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501090162/UPHO.340333168.V800/Taman-Johor-Jaya-Taman-Johor-Jaya-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Taman Johor Jaya, Johor Bahru oleh Zoey Lee - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 10 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501090162
- 2,500 kps luas pelan lantai
- 3,625 kps luas tanah
- RM 440.00 psf (lantai)
- RM 303.45 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Johor Jaya

> Johor Jaya Residence

FOR SALE<br />投资/营业/民宿/分租 机会来了<br />Johor Jaya Residence<br />Jalan Dedap XX,  81100 Johor Bahru<br />Unblocked View<br />- 2-Storey Semi-D <br />- Intermediate Lot<br />- 5 Bedrooms 3 Bathrooms <br />- Built-up 2,500 Sqft ++<br />- Land Size 40x90, 3,625 Sqft<br />- Partially Furnished<br />- Freehold & International Lot <br />- House Facing Northeast, Land Facing Northwest<br />- Renovated Unit<br />- NO Gated & Guarded <br /><br />*Asking Price :  RM 1.1 Mil Nego* <br />Bank value Rm1.3mil<br /><br />Zoey
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Zoey Lee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/jk1p1d937996-11fb-43fc-9b5a-a6ee8b708fd6_720x720.jpeg)

- **Nama**: Zoey Lee
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/1 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zoey-lee-972922/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zoey-lee-972922/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,100,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Dedap, Taman Johor Jaya, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)