# Setia Tropika, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                   |
| ----------------------- | --------------------------------- |
| **Title**               | Setia Tropika, Johor Bahru        |
| **Address**             | Setia Tropika, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 1,250,000 (_View to Offer_)    |
| **Is Verified Listing** | No                                |
| **BT**                  | 5+1                               |
| **BM**                  | 4                                 |
| **kps (tanah)**         | 2,240                             |
| **psf (tanah)**         | RM 558.04                         |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 5,242 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Rumah Kluster](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-kluster-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Rumah Kluster")
- **sale-501175203**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321883.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321883.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321885.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321885.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321887.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321887.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321889.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321889.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321890.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321890.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321888.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321888.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321886.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321886.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")
- [![Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321884.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501175203/UPHO.379321884.V800/Setia-Tropika-Johor-Malaysia.jpg "Rumah Kluster untuk Dijual di Setia Tropika, Johor Bahru oleh Sandry Ong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Kluster for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501175203
- 1,540 kps luas pelan lantai (22 kaki x 70 kaki)
- 2,240 kps luas tanah (32 kaki x 70 kaki)
- RM 811.69 psf (lantai)
- RM 558.04 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Setia Tropika

> Calidora 2 Storey Cluster at Setia Tropika

FOR SALE<br />Setia Tropika @ Calidora cluster<br /><br />Double Storey Cluster <br />5+1 bedroom 4 bathroom <br />Freehold <br />Land size 32x70sf<br />Built up 22x70 <br />2240 sqft<br />Intermediate <br />Non-Bumi <br />Gated and Guarded<br />Maintenance fee : Rm180<br /><br />Asking price Rm1.25mil<br /><br />Sandry<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Sandry Ong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/o1via20fd6ca-0d94-4510-b137-6f2916bf3b14_620x620.jpeg)

- **Nama**: Sandry Ong
- **Agensi**: GS Realty Sdn Bhd - JB - Ceased Operation
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sandry-ong-462698/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sandry-ong-462698/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,250,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Setia Tropika, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,540 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan