# KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------- |
| **Title**               | KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau, Johor Bahru |
| **Address**             | Jalan Kangkar Tebrau, Johor Bahru, Johor      |
| **Price**               | RM 320,000                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                            |
| **BT**                  | 2                                             |
| **BM**                  | 2                                             |
| **kps**                 | 657                                           |
| **psf**                 | RM 487.06                                     |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 1,358 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Kondominium")
- **sale-501141049**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917644.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917644.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917647.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917647.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917649.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917649.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917651.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917651.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917652.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917652.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917653.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917653.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917656.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917656.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917659.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501141049/UPHO.378917659.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/154007/ZPPHO.128009952.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/154007/ZPPHO.128009952.V800/KSL-Residence-2-Kangkar-Tebrau-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Dijual di KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau oleh Sze Lee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 17 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501141049
- 657 kps luas pelan lantai
- RM 487.06 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh KSL Holdings Berhad
- Properti menghadap ke arah North West

## Tentang KSL Residence 2 @ Kangkar Tebrau

> 2 Bedroom Ksl Residence 2 Available Now

Price Reduction<br /><br />For Sale  (SL4096)<br /><br />2 Bedroom KSL Residence 2<br /><br />Fully Address : KSL Residence 2 Kangkar Tebrau Baru Pandan<br />Property Type : Type B<br />Bedroom : 2<br />Bathroom : 2<br />Direction : Northwest<br />Facing : Cityview<br />Tenure : Freehold<br />Built up : 657sqft<br /><br />Remark :  <br />- Tenanted 1700<br />- ⁠Fully Furnished (without Fridge and Tv)<br />- 1 Car Park <br />- With Balcony<br /><br />Nearby : Austin Taman Daya Setia Indah Johor Jaya Taman Molek<br /><br />Asking Price : 320k

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Parkir
- Taman permainan
- Taman tasik rekreasi

## Ejen Hartanah

![Sze Lee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/kdb2a88a2087-a040-4f8d-8d04-aa5f779c2a38_1706x1706.jpeg)

- **Nama**: Sze Lee
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sze-lee-3318202/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sze-lee-3318202/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 320,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Kangkar Tebrau, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 657 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)