# Eco Business Park 1, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                  |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Eco Business Park 1, Johor Bahru                                 |
| **Address**             | Jalan Ekoperniagaan 1/5, Eco Business Park 1, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 4,700,000                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                               |
| **BM**                  | 2                                                                |
| **kps (lantai)**        | 8,237                                                            |
| **psf (lantai)**        | RM 570.60                                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Kilang")
- **sale-501379878**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775133.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775133.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775128.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775128.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775130.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775130.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775137.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775137.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775139.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379878/UPHO.381775139.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967695.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967695.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967700.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967700.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967704.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967704.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967706.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.99967706.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.125747194.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3757/ZPPHO.125747194.V800/Eco-Business-Park-1-Eco-Business-Park-1-Malaysia.jpg "Kilang untuk Dijual di Eco Business Park 1, Johor Bahru oleh Sharon Chong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk dijual
- Unit kosong
- Disiapkan pada 2018
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501379878
- 8,237 kps luas pelan lantai
- 18,000 kps luas tanah (100 ft x 180 ft)
- RM 570.60 psf (lantai)
- RM 261.11 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Eco Sky Development Sdn Bhd
- 200 watt (3-fasa) 

## Tentang Eco Business Park 1

> Most Affordable Large Layout Medium Industrial Unit

For Sale<br /><br />全场最便宜 EcoBusiness Park 1<br />(Phase 3) <br /><br />-Type: Single Storey Semi D <br />-Land Size:100 ft x 180 ft <br />-Built-Up Area:8,237 sqft<br />-Medium Industry<br />-Power supply : 200 AMP<br />-Ceiling Height  : 8M<br /><br />-Selling price : 4.7mil <br />-Bank value match

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kedai makan
- Male & female
- Pagar perimeter
- Parkir

## Ejen Hartanah

![Sharon Chong](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Sharon Chong
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sharon-chong-1723178/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sharon-chong-1723178/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 4,700,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Ekoperniagaan 1/5, Eco Business Park 1, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 8,237 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)