# Bandar Baru Uda, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Baru Uda, Johor Bahru        |
| **Address**             | Bandar Baru Uda, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 1,580,000 (_Negotiable_)         |
| **Is Verified Listing** | No                                  |
| **BT**                  | 6+1                                 |
| **BM**                  | 4                                   |
| **kps (tanah)**         | 8,200                               |
| **psf (tanah)**         | RM 192.68                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,625 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Rumah Berkembar")
- **sale-501216764**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822356.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822356.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822371.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822371.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822374.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822374.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822380.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822380.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822383.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822383.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822389.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822389.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822395.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501216764/UPHO.379822395.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Ah Bee - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar for sale
- Fully furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 28 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501216764
- 2,300 kps luas pelan lantai
- 8,200 kps luas tanah
- RM 686.96 psf (lantai)
- RM 192.68 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 10 lot tempat letak kereta

## Tentang Bandar Baru Uda

> Bandar Baru Uda Corner Semi D Double Storey for Sale 8000sqft

旁边的空地可以容纳超过十辆Alphard。极为稀有的超大空地，超过8k平方英尺。房屋经过全面翻新，状态优美。环境宁静舒适且安全。<br /><br />Bandar Baru Uda @ Johor Bahru<br />2层半独立屋（角落）<br /><br />---出售---<br /> - 角落地块<br /> - 土地面积8137.50平方英尺<br /> - 建筑面积约2300平方英尺<br /> - 6间卧室和4间浴室<br /> - 永久产权<br /> - 国际地块<br /> - 完全翻新<br /> - 厨房已扩展<br /> - 部分家具齐全 - 台面和全马赛克<br /> - 配有保安（仅夜间）<br /><br />要价：RM1.6百万

## Ejen Hartanah

![Ah Bee](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Ah Bee
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ah-bee-3193374/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ah-bee-3193374/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,580,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Baru Uda, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan