# Bandar Baru Uda Bandars Barus Udas, Bandar Baru Uda, Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                  |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Bandar Baru Uda Bandars Barus Udas, Bandar Baru Uda, Johor Bahru |
| **Address**             | Bandar Baru Uda, Johor Bahru, Johor                              |
| **Price**               | RM 1,600,000                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                               |
| **BT**                  | 6                                                                |
| **BM**                  | 4                                                                |
| **kps (tanah)**         | 8,137                                                            |
| **psf (tanah)**         | RM 196.63                                                        |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 6,709 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-dijual/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Rumah Berkembar")
- **sale-501224080**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911004.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911004.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Garden - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911008.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911008.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Garden - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911011.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911011.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911013.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911013.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911015.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911015.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911016.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911016.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911021.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911021.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911022.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911022.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911024.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501224080/UPHO.379911024.V800/Bandar-Baru-Uda-Bandars-Barus-Udas-Bandar-Baru-Uda-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Dijual di Bandar Baru Uda, Johor Bahru oleh Wee Howe Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar for sale
- Partially furnished
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 29 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501224080
- 2,300 kps luas pelan lantai
- 8,137 kps luas tanah
- RM 695.65 psf (lantai)
- RM 196.63 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang Bandar Baru Uda Bandars Barus Udas

> Two-Storey Semi-Detached Home

For Sale — Bandar Baru Uda, Johor Bahru<br /><br />Jln Padi Mahsuri xx, Bandar Baru Uda, 81200 JB<br /><br />Property Type: Two-Storey Semi-Detached<br />Land Size: 8,137.5 sqft / 756 m²<br />Build Up: 2,300 sqft<br />Bedrooms: 6   Bathrooms: 4<br />Title: Freehold   International Lot<br /><br />Renovation Details:<br />Built-in kitchen countertop<br />Full mosaic flooring<br />SPC flooring enhancements<br />Well-maintained roomy residence<br /><br />Selling Price: RM1.6mil (Negotiable)<br /><br />Highlights:<br />Expansive land area – ideal for family gatherings & future expansions<br />Prime location in Bandar Baru Uda – close to schools, shops & main roads<br />Freehold & international lot – excellent for both personal use & investment

## Ejen Hartanah

![Wee Howe Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/reode9ec93b6-2517-4fd6-9495-8e0b3a1a39d6_679x679.png)

- **Nama**: Wee Howe Ng
- **Agensi**: PROPNEX REALTY SDN BHD [ E (1) 1800/2 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/wee-howe-ng-886762/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/wee-howe-ng-886762/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 1,600,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Baru Uda, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,300 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)

## Maklumat Hubungan