# Waltz Residences, Taman Yarl, Jalan Klang Lama (Old Klang Road)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                 |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Waltz Residences, Taman Yarl, Jalan Klang Lama (Old Klang Road)                 |
| **Address**             | 1 Jalan Awan Besar, Taman Yarl, Jalan Klang Lama (Old Klang Road), Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 925,000                                                                      |
| **Is Verified Listing** | No                                                                              |
| **BT**                  | 4                                                                               |
| **BM**                  | 3                                                                               |
| **kps**                 | 1,250                                                                           |
| **psf**                 | RM 740.00                                                                       |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,879 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Jalan Klang Lama (Old Klang Road)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-jalan-klang-lama-old-klang-road-15jqp "Jalan Klang Lama (Old Klang Road)")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-dijual/sekitar-jalan-klang-lama-old-klang-road-15jqp "Kondominium")
- **sale-108552027**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lorjcef0ff08-cfdb-4825-a644-bcd2c677fd00_1024x766.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lorjcef0ff08-cfdb-4825-a644-bcd2c677fd00_1024x766.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-70y71f9180b7-191f-4b91-9f86-979fab830fdc_1024x766.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-70y71f9180b7-191f-4b91-9f86-979fab830fdc_1024x766.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3h0j09a43555-d33d-4a6f-88ad-b334f43a41fc_766x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3h0j09a43555-d33d-4a6f-88ad-b334f43a41fc_766x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qcl10e7a7800-03ef-49f8-aa7d-bd7c3bac4392_1024x766.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qcl10e7a7800-03ef-49f8-aa7d-bd7c3bac4392_1024x766.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2eh3b5e77cff-bd4b-4dd9-a4ad-00ba7a551709_766x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2eh3b5e77cff-bd4b-4dd9-a4ad-00ba7a551709_766x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5sqm47c2a498-7844-4151-a814-5c57a450efca_766x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5sqm47c2a498-7844-4151-a814-5c57a450efca_766x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9rczabc8bff5-54e3-4808-ad82-4c9db01ced16_766x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9rczabc8bff5-54e3-4808-ad82-4c9db01ced16_766x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-aui6c6b2b009-58c3-44f5-8f73-1ede9703ead1_766x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-aui6c6b2b009-58c3-44f5-8f73-1ede9703ead1_766x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z2zjf1d7497b-a1f9-47d0-b878-647e740f0fcb_766x1024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z2zjf1d7497b-a1f9-47d0-b878-647e740f0fcb_766x1024.jpeg "Kondominium untuk Dijual di Waltz Residences oleh Boey Lau - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk dijual
- Kelengkapan penuh
- Disiapkan pada 2020
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108552027
- 1,250 kps luas pelan lantai
- RM 740.00 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh WCT Holding Berhad
- 419 Jumlah unit

## Tentang Waltz Residences

> Well Maintained Unit For Sell

Waltz Residents @ OUG<br /><br />- 1250 sqft<br />- ⁠3+1 R 3B<br />- ⁠RM 925,000<br />- ⁠2 Car park <br />- ⁠Tenanted<br />- ⁠Block S<br />- ⁠Fully Furnished <br />- ⁠unit level between 15-18

## Kemudahan

- Balkoni

## Kemudahan bersama

- Dewan serbaguna
- Gim
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam mengembara
- Kolam renang
- Laluan refleksologi
- Pagar perimeter
- Titik turun

## Ejen Hartanah

![Boey Lau](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/gluc8470adfc-087e-422c-8ff9-66e587c2e930_3024x3024.jpeg)

- **Nama**: Boey Lau
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/boey-lau-2393895/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/boey-lau-2393895/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 925,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

1 Jalan Awan Besar, Taman Yarl, Jalan Klang Lama (Old Klang Road), Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,250 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)