# Taman Eco Botanic, Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                    |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Eco Botanic, Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya)         |
| **Address**             | Jalan EKo Botani 3, Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor |
| **Price**               | RM 5,000,000 (_Boleh dirunding_)                                   |
| **Is Verified Listing** | No                                                                 |
| **BM**                  | 6                                                                  |
| **kps**                 | 5,400                                                              |
| **psf**                 | RM 925.93                                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Iskandar Puteri (Nusajaya)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Iskandar Puteri (Nusajaya)")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Kedai")
- **sale-500297490**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.379266396.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.379266396.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.379266394.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.379266394.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.278119174.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.278119174.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.278119176.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.278119176.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.278119180.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500297490/UPHO.278119180.V800/Taman-Eco-Botanic-Iskandar-Puteri-Nusajaya-Malaysia.jpg "Kedai untuk Dijual di Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Robbie Tan - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai untuk dijual
- Dipasang sebahagian
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500297490
- 5,400 kps luas pelan lantai (24 ft x 75 ft)
- RM 925.93 psf (lantai)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 3-fasa 

## Tentang Taman Eco Botanic

> Eco Botanic Shop Available For Sale

Property Name: Eco Botanic Shop three storey<br />- 3 storey shoplot<br />- Intermediate<br />- Land Size: 24x75<br />- Built Up: 5400 Sqft<br />- freehold<br />- Unit Fully occupied<br />- Rental income Rm18000<br /><br />**Selling price : RM 5 Million

## Ejen Hartanah

![Robbie Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/zywc261f7372-1a70-43ea-9de4-8c4e6159985c_1052x1052.jpeg)

- **Nama**: Robbie Tan
- **Agensi**: XY PROPERTIES [ E (3) 1850 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/robbie-tan-905196/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/robbie-tan-905196/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 5,000,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan EKo Botani 3, Eco Botanic, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,400 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial