# Taman Bukit Indah, Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Bukit Indah, Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya)                        |
| **Address**             | Jalan indah 20, Taman bukit indah, Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor |
| **Price**               | RM 788,000                                                                          |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                  |
| **BT**                  | 4                                                                                   |
| **BM**                  | 3                                                                                   |
| **kps (tanah)**         | 1,300                                                                               |
| **psf (tanah)**         | RM 606.15                                                                           |

#### Semak kelayakan pinjaman untuk bayaran sekitar RM 3,304 / bulanan

[https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/](https://www.iproperty.com.my/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/)

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Jualan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual "Jualan")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Iskandar Puteri (Nusajaya)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Iskandar Puteri (Nusajaya)")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-dijual/sekitar-iskandar-puteri-nusajaya-3sj6s "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **sale-501394550**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951126.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951126.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951127.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951127.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951128.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951128.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951129.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951129.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951130.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951130.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951131.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951131.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951132.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951132.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951133.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951133.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951134.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951134.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951135.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501394550/UPHO.381951135.V800/Taman-Bukit-Indah-Bukit-Indah-2-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Dijual di Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya) oleh Yvonne Lim - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk dijual
- Kelengkapan tidak penuh
- Pegangan bebas
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501394550
- 1,778 kps luas pelan lantai
- 1,300 kps luas tanah
- RM 443.19 psf (lantai)
- RM 606.15 psf (tanah)
- Belum disewa
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- 2 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah Selatan

## Tentang Taman Bukit Indah

> Bukit Indah 20, Iskandar Puteri, Double Storey, fully furnished, gated

For Sale: RM 788k<br />Bukit Indah 20, Iskandar Puteri, Double Storey, fully furnished, gated<br />Address: Jalan Indah 20/x Tmn Bukit Indah<br />Type: DSTH<br />Unit Type: Intermediate<br />Tenure : Freehold Non Bumi<br />Bedroom: 4<br />Bathroom: 3<br />Land Size: 20 x 65<br />Built up: 1778 sqft<br />Renovation: partial<br />Furnishing: Fully Furnished<br />Direction: South<br />Facing: Unblocked View<br />G&G: Yes<br />Car park: 2<br /><br />016717<br />9657 Yvonne

## Kemudahan

- Kawalan keselamatan
- Penghawa dingin

## Kemudahan bersama

- Keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Yvonne Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/12th7579eb0c-b49b-436e-91c5-b5b011c050e1_345x345.jpeg)

- **Nama**: Yvonne Lim
- **Agensi**: VAG PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 2108 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/yvonne-lim-840046/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/yvonne-lim-840046/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga jualan ialah RM 788,000.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan indah 20, Taman bukit indah, Bukit Indah 2, Iskandar Puteri (Nusajaya), Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,778 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Bagaimanakah saya tahu jika saya layak untuk pinjaman perumahan?

Servis <a href="/bm/kelayakan-pinjaman-perumahan/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">LoanCare</a> kami boleh membantu meningkatkan kebarangkalian permohonan pinjaman perumahan anda diluluskan.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)